З бюджетів Волині і Луцька заплатили 42 млн фірмі, пов’язаній з рф

image
Еля Коротинська / 10.03.2023 / 0 Коментарів

Інформація про те, що комунальне підприємство Луцької міської ради вирішило придбати магнітно-резонансний томограф у компанії, бенефіціаром якої є громадянин росії, облетіла всі волинські ЗМІ. На щастя Бюро економічної безпеки запобігло перерахуванню бюджетних коштів суб’єктам російської федерації, які в подальшому у вигляді дивідендів або іншим чином могли бути використані для фінансування збройної агресії проти України. Мова йде про суму у 62 мільйони гривень.

Журналісти видання «Insider Media» відшукали цей тендер. Мова йде про закупівлю магнітно-резонансного томографу, оголошений 31.10.2022 року комунальним підприємством «Медичне об'єднання Луцької міської територіальної громади». На придбання приладу з бюджету були готові витратити 62 000 000 грн. Тендер завершився ще 8 листопада минулого року, а переможець мав поставити томограф до 30 квітня 2023 року.

Участь у тендері взяло 2 підприємства - ТОВ «АФС Медицинтехнік», яке запропонувало поставити товар за 61 880 000 грн. і ТОВ «Астріум», яке запропонувало трішки вищу ціну – 61 950 000 грн.

Перемогу здобула фірма, яка запропонувала меншу ціну. Однак, 25.01.2023 року Державна аудиторська служба вирішила провести моніторинг процедури закупівлі цього томографу. Вони мали низку запитань та зауважень до замовника, та зрештою КП «Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади» відзвітувалось про їх усунення.

Лише після цього за перевірку цього тендеру взялось Бюро економічної безпеки, яке за результатами перевірки виявило, що ТОВ «АФС Медицинтехнік» має російське коріння.

******

У листопаді 2021 року Центр журналістських розслідувань «Сила правди» оприлюднив публікацію в якій дослідило зв’язок ТОВ «АФС Медицинтехнік» з російською федерацією.

За інформацією з аналітичної системи «YouControl», ТОВ  «АФС Медицинтехнік» зареєстроване у 2013-му році. Фірма займається постачанням професійного діагностичного обладнання для всіх типів державних лікувальних закладів та установ, медичних центрів та кабінетів приватного типу. Директор компанії — Дмитро Лаврентій.

Засновником «АФС Медицинтехнік» є німецька фірма «AFS Medizintechnik GmbH». Серед проєктів останньої — неодноразова співпраця із Росією. Там же ще з 2009-го року також функціонує дочірня компанія «АФС Медицинтехник», яка також займається постачанням медичного обладнання.

Кінцевими бенефіціарами української «АФС Медицинтехнік» є громадянин з московською пропискою Олександр Халімон та німець Свен Краутер.

Халімон одночасно є керівником та власником російської фармацевтичної компанії «Сонорей медікал груп». У 2016-му році ця компанія виконала держзамовлення для Міністерства оборони Росії, поставивши їм 100 робочих стоматологічних комплектів на суму понад 1,1 мільйона доларів. 

Протягом 2015-2016-их років «Сонорей медікал груп» продала комплекс медичного обладнання для Всеросійського науково-дослідного інституту автоматики. Вартість замовлення сягала майже 260 тисяч доларів. На сайті інституту пишуть, що «Указом Президента Російської Федерації у 2014-му році інституту надали спеціальний статус «Федеральної ядерної організації». 

Загалом російська «Сонорей медікал груп» Халімона виграла тендерів в Росії на 1,24 мільярда рублів.

******

Журналісти видання «Insider Media» вирішили дослідити історію співпраці Луцьких та загалом Волинських медустанов з цією фірмою за всі роки і скільки бюджетних коштів було перераховано ТОВ «АФС Медицинтехнік», власником якої є росіянин.

У жовтні 2021 року КП «Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади» придбало у цієї фірми спіральний комп’ютерний томограф. На закупівлю обладнання з бюджету витратили 12 320 000 грн. Минулого року КП «Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади» також закуповувало у цього підприємства 2 комплекти цифрової ультразвукової діагностичної системи експертного класу за 3 600 000 грн, 3 030 000 грн. А от Комунальне підприємство «Луцька міська клінічна лікарня» за комплект візуалізаційного обладнання  заплатило 894 000 грн.

А в 2020 році ТОВ «АФС Медицинтехнік» виграло аж 3 закупівлі на поставку комп’ютерних томографів Access СТ. Тендери провело КП «Волинська обласна клінічна лікарня» Волинської обласної ради у рамках програми боротьби з СOVID-19. Вартість одного такого томографу становила 8 500 000 грн.

Тож загалом ТОВ «АФС Медицинтехнік» отримало з бюджету за постачання цього обладнання 25 500 000 гривень. Усі томографи були передані трьом різним медзакладам, в яких лікували хворих на коронавірус. Також КП «Волинська обласна клінічна лікарня»  ще у 2019 році купувала у ТОВ «АФС Медицинтехнік» лінійний датчик до УЗД апарату за 159 000 грн.

А Ратнівська центральна районна лікарня купувала у них ультразвуковий ендовагінальний датчик за 74 000 грн.

Окрім постачання медобладнання, ТОВ «АФС Медицинтехнік» також і надає послуги державним установам з ремонту діагностувальної техніки. У системі ProZorro ми відшукали декілька таких тендерів. Зокрема, у вересня 2022 року цьому КП «Волинське обласне територіальне медоб’єднання захисту материнства і дитинства» заплатило цьому підприємству 402 000 за послуги з ремонту і технічного обслуговування медичного та хірургічного обладнання,  8 100 грн за послуги з діагностики несправностей ультразвукового апарату, 30 000 грн за послуги з ремонтування і технічного обслуговування високоточного обладнання.

Тож загалом через процедуру державних закупівель волинські медустанови перерахували фірмі, пов’язаній з державою-агресором за обладнання та послуги з ремонту 46 017 100 грн. І це не враховуючи 62 000 000 гривень за томограф, який мало намір купити комунальне підприємство «Медичне об'єднання Луцької міської територіальної громади». Однак, завдяки вчасному втручанню слідчих Бюро економічної безпеки, кошти українських платників податків, які могли бути використані на підтримку російських військових – не пішли переможцю тендеру.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *