ПЛР та самоізоляція: посилили правила в’їзду в Україну

image
Оля Коновалова / 06.08.2021 / 0 Коментарів

Починаючи з 5 серпня в Україні почали діяти нові правила перетину кордону та проходження через контрольні пункти на окупованому Донбасі і через адмінмежу з Кримом.

Про це повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко. Інформує Держприкордонслужба України.

“В Україні набули чинності нові, або фактично додаткові умови перетину кордону та контрольних пунктів в’їзду-виїзду. Вони націлені на подальше запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19. Зміни стосуються і громадян іноземних країн і українців. В той же час як і раніше є певні виключення серед категорій громадян, які не підпадають під нові правила, в тому числі під запроваджену самоізоляцію. А у тих, хто підлягає самоізоляції співробітники Державної прикордонної служби перевірятимуть встановлення та активацію мобільного додатка “Вдома”. Тому радимо громадянам детально ознайомитися з новими умовами перетину кордону та КПВВ”, – пояснив Демченко.

Ключовою зміною є запровадження самоізоляції як для іноземців, так і для українців.

Водночас це не стосується громадян, повністю щеплених вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях, або українців, які отримали першу дозу вакцини і мають відповідний документ.

Варто відзначити, що головна увага приділятиметься особам незалежно від громадянства, які прибули з Росії чи Індії та перебували на території цих держав більше ніж 7 днів протягом останніх двох тижнів. Для них встановлюється обов’язкова 14-денна самоізоляція без права її дострокового завершення. Строк самоізоляції розпочинається з моменту перетину кордону та не може бути припинений в жодному випадку.

Іноземці. Для перетину українського кордону іноземці або особи без громадянства як і раніше мають пред’явити страховий поліс та один із трьох документів: негативний ПЛР-тест чи експрес-тест, зроблені не більше ніж за 72 години до в’їзду, чи довідку про повну вакцинацію вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.

З 5-го серпня запроваджується обов’язкова самоізоляція для іноземців протягом 10 днів (крім осіб до 18 років та інших категорій іноземців, визначених постановою уряду), яка може бути припинена зробленим в Україні тестом (ПЛР або експрес-методом).

Самоізоляція починається через 72 години після прибуття в Україну. Під час перетину кордону іноземець має встановити та активувати додаток “Вдома”. При відмові чи неможливості встановити додаток “Вдома” іноземця не пропустять на територію України.