В Україні знизять тарифи на електроенергію для населення

image
Оля Коновалова / 12.08.2021 / 0 Коментарів

Кабінет Міністрів знизив до 1,44 грн за 1 кВт-год. тариф на електроенергію для населення зі споживанням до 250 кВт-год. на місяць.

Як передає Укрінформ, відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду 11 серпня.

"Із 1 жовтня ми знижуємо тариф для абсолютної більшості населення, яке споживає до 250 кВт-год., а мова йде про 80% домогосподарств", - прокоментував міністр енергетики Герман Галущенко.

За його словами, можливість знизити тарифи з'являється завдяки запровадженню нової моделі покладання спецобов'язків (ПСО).

Така модель передбачає посилення ролі держави через державні генеруючі компанії, які стають ключовими учасниками реалізації ПСО. Йдеться про ДП "НАЕК "Енергоатом" та Укргідроенерго.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду заявляв, що "за ініціативи Президента Володимира Зеленського тарифи на електроенергію для домогосподарств, які споживають менш як 250 кВт-год., будуть знижені до 1,44 грн за кВт-год.".

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів продовжив дію покладання спеціальних обов'язків (ПСО) стосовно продажу електроенергії для населення до 31 серпня, зберігши ціну 1,68 грн/кВт-год.