Археологи виявили незвичну знахідку у луцьких підземеллях. ВІДЕО

  • Головна
  • ВІДЕО
  • Археологи виявили незвичну знахідку у луцьких підземеллях. ВІДЕО
image
Оля Коновалова / 27.06.2022 / 0 Коментарів

Під час зовнішніх досліджень цоколя монастиря шариток у Луцьку археологи виявили фрагмент браслета ХІІІ століття з синього скла з жовтою поливою.

Про це розповів науковий співробітник Охоронної археологічної служби України Віктор Баюк, інформує Суспільне.

З його слів, знайдений браслет є яскравим свідченням міської матеріальної культури в давньоруський час.

"Це ювелірне ремесло, це торгівля, це обміни і хороший економічний показник нашого міста, бо він достатньо дорогий і його могла дозволити пані з відносно хорошими фінансами", – каже археолог.

Також археологи розкопали вхід у три підземні приміщення з тильного боку монастиря. Отці, які багато років служать у Луцькій дієцезії Римо-католицької церкви, де нині тривають розкопки, знали про існування підземель та розповідали, що раніше тут був підвал, яким вони користувалися, але в 1996 році він був замурований, – каже Віктор Баюк.

Як використовували підземні приміщення католики, науковцям ще належить дізнатися.

Нині розкопки тривають. Тут чистять кладку студенти-археологи. Ігор Степанюк один з них. Хлопець працює на розкопках та розповідає, що під час роботи бачив цеглу ХV та ХVІІ століть. З його слів, це означає, що стіни кілька разів перемуровували.

На опрацюванні трьох підземних кімнат археологи не зупиняться. Спробують зняти шар штукатурки, для того, щоб з’ясувати чи є перехід далі, – каже Віктор Баюк.

 

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *