Показали, як у луцькому медзакладі військові проходять реабілітацію. ВІДЕО

  • Головна
  • ВІДЕО
  • Показали, як у луцькому медзакладі військові проходять реабілітацію. ВІДЕО
image
Оля Коновалова / 17.08.2022 / 0 Коментарів

Щодня  майже 200 пацієнтів отримують лікувальні процедури у Центрі реабілітації учасників бойових дій в Луцьку.

Потреба у реабілітації від початку повномасштабної війни постійно зростає, – розповів Суспільному керівник Центру реабілітації учасників бойових дій Луцької територіальної громади Ігор Гнетньов.

Наразі пацієнти, які не мають можливості щодня приїжджати на лікування та процедури, можуть цілодобово перебувати в стаціонарі. 

"15 ліжок – більше ми можливості не маємо. Ми маємо свій транспорт і з госпіталів до нас щодня привозять військових на процедури", – говорить керівник медзакладу.

Під наглядом із фізичним терапевтом Олександром Корнієнком у Центрі реабілітації учасників бойових дій займається в басейні військовий Володимир, який отримав поранення в боях на Луганщині.

"Мене як привезли, то я тільки на лівій нозі пальцями ледь-ледь ворушив. Зараз уже на 80 градусів ногу згинаю", – говорить військовий.

Як зазначив терапевт, у чоловіка травмоване коліно, а занятті у воді дають позитивний результат.

"Він почав уже потихеньку ходити, наступати на ногу. Його задача – повністю стати повноцінним, ходити без милиць і в кінці без палиці", – каже лікар.

У кабінеті ерготерапії терапевтка Ірина Нища застосовує метод Су-Джок терапії, що впливає на нервові закінчення. З її слів, військовий, який нині на реабілітації, внаслідок поранення отримав перелом ключиці й травму грудного м’яза.

"На даному етапі, пройшовши курс реабілітації ми відновили цю функцію пальцевої терапії, пацієнт може взяти предмети, користуватися ложкою, випити води", – говорить медичка.

Лікар-травматолог Віталій Ліберний розповів: у медзаклад приходять пацієнти з ураженнями неврологічної й опорно-рухової систем. "Вони отримують послуги для відновлення або заміщення цих функцій. Це можуть бути як заняття з фізичними терапевтами, ерготерапевтами, фізіотерапевтичні процедури", – додав лікар.

Разом із фізичною реабілітацією пацієнти отримують психологічну підтримку. Психотерапевт Центру реабілітації учасників бойових дій Автанділ Коходзе каже: перед початком роботи пацієнтам розповідають правила, повідомляють про конфіденційність та створюють безпечний простір.

"Декотрі військові одразу із запитом приходять, а декотрим військовим рекомендують, направляють до нас наші інші колеги, фізичні терапевти і так далі. Починаємо знайомитися, щоб довіряти один одному, бо без довіри психотерапія не відбувається", – говорить психотерапевт.

Військовослужбовців на реабілітацію приймають першочергово, – додав Ігор Гнетньов. Пацієнтам, які не входять у пільгові категорії, доводиться чекати черги на реабілітацію.

Раніше, ми детально показували роботу Центру реабілітації учасників бойових дій в Особливому інтерв'ю.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *