Повітряна тривога зірвала громадські слухання в Луцьку. ВІДЕО

  • Головна
  • ВІДЕО
  • Повітряна тривога зірвала громадські слухання в Луцьку. ВІДЕО
image
Віктор Гордійчук / 27.01.2023 / 0 Коментарів

У Палаці культури у Луцьку 27 січня розпочалися громадські слухання щодо долі будівлі на Кафедральній, 4. Зареєструвалися 447 учасників, але завершити слухання завадила повітряна тривога.

Про це повідомляє Суспільне.

Приміщення, де в різні часи був Гостинний двір Прайзлерів, обласне бюро судмедекспертизи і медколедж, планують передати інвестору в рамках державно-приватного партнерства.

Торік у серпні волонтери облаштували біля цієї будівлі публічний простір "Гостинний двір": встановили сцену та лавки, посадили рослини, відчистили бруківку.

У січні комунальники пошкодили територію важкою технікою.

Голова молодіжного центру "Семиярусна гора" Любомир Дмитришин розповідав, що волонтери бояться, аби ймовірний власник не переробив усе на свій лад. У міській раді волонтери та чиновники домовились про проведення громадських слухань щодо майбутнього Гостинного двору Прайзлерів.

Заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк розповіла, що під час громадських слухань обговорюється питання долі будівлі на Кафедральній, 4, а не громадського простору у дворі. З її слів, представників молодіжних організацій попередили, що громадський простір там – тимчасово.

"Відразу вони були проінформовані, що це не може бути об’єкт, який буде використовуватись постійно. Ще в 2018 році було прийняте рішення щодо застосування процедури державно-приватного партнерства щодо Кафедральної, 4. Готуємо техніко-економічне обґрунтування щодо даного об’єкту, після того буде оголошений конкурс", – зазначила Чебелюк.

Голова молодіжного центру Любомир Дмитришин говорить, що їх не влаштовує, що оргкомітет не виніс на громадські слухання питання щодо долі громадського простору. "Це абсурдна ситуація, коли міська рада заїхала бульдозерами на наш простір, потім розірвала меморандум про співпрацю, після того надала пояснення своїх дій", – говорить він.

До повітряної тривоги, на початку громадських слухань пропозицію Любомира більшість у залі не підтримала.

Нову дату громадських слухань оголосять згодом. Зі слів Ірини Чебелюк, будинок є пам’яткою архітектури, тому потенційний інвестор не зможе його реконструювати чи перебудувати без погодження. З її слів, роботи з укріплення будівлі оцінили у вісім мільйонів гривень. Міська влада розраховує, що це робитиме переможець конкурсу.

Як відомо, у серпні 2022-го у Луцьку на вулиці Кафедральній, 4 навпроти музею "Лесина вітальня" волонтери почали реставрувати "Гостинний двір". Вартість проєкту – 387 тисяч гривень. 100 тисяч пожертв зібрала громадська організація "Семиярусна гора", зокрема на "Спільнокошті", решту — профінансував урбаністичний табір "Будуємо Україну Разом". Проєкт благоустрою розробив луцький урбаніст Данило Яловенко.

Усі роботи з облаштування дворика робили волонтери. Переважно – це студенти з різних областей України. Урбаністичний табір тривав з 19-го по 29 серпня 2022 року.

Нагадаємо, на Волині демонтували пам'ятний знак. На черзі – радянське панно.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *