Інженер-дизайнер Василь Цапюк у власному цеху в Луцьку налагодив виробництво медичних турнікетів для військових. Турнікету дали назву "Лучеськ".
Зі слів Василя Цапюка, перш ніж подавати документи на сертифікацію – радився з військовими медиками. Розробка та вдосконалення джгута-турнікета зайняла більше трьох місяців.
"Дали військовим на полігон. Конкретно медикам, які займаються навчанням, підготовкою солдат. І от коли наш турнікет відпрацьовує на полігоні 80-100 разів, у ньому нічого не рветься, то це показник для того, щоб можна було сертифікувати", – говорить чоловік.
Турнікет від луцьких майстрів також потрапив у реєстр засобів медичного застосування від Міністерства охорони здоров’я. Василь Цапюк каже: 80% надійності виробу залежить від роботи швачки.
Технологиня Наталія Мурашова розробляла технологію пошиття. Її чоловік, каже майстриня, нині служить в ЗСУ.
"По дві-три штуки відшивали і потім уже віддавали на випробування і тоді приходили і говорили, які нюанси, мінуси, плюси і ми дійшли до такого результату. Надіємося, що закінчиться ця війна і нехай допоможе усе, що ми робимо", – розповідає Наталія.
У швейному цеху є спеціальне обладнання для нарізання стропи і липучки. На пошиття одного турнікету швачка витрачає 10 хвилин.
Собівартість виробів Василь Цапюк не озвучує, бо це, каже, комерційна таємниця. Зараз відшиває турнікети, щоб був запас для складу.
Доброго вечора. Яка ціна турнікета?Дуже потрібно для чоловіка на схід