Україна може отримати потужну систему протиракетної оборони NASAMS

  • Головна
  • ВІДЕО
  • Україна може отримати потужну систему протиракетної оборони NASAMS
image
Оля Коновалова / 27.06.2022 / 0 Коментарів

США можуть надати України потужну систему протиракетної оборони NASAMS, яка може одночасно вражати до 72 цілей.

Журналісти з'ясували, що найближчим часом США може оголосити про постачання цієї установки.

NASAMS – норвезька установка, укомплектована американськими ракетами.

Історик та військовий експерт Кріс Оуен вважає, що така допомога серйозно посилить оборону України.

Так, NASAMS поєднує в собі пускові установки та системи управління норвезького виробництва з американськими вдосконаленими ракетами класу "повітря-повітря" середньої дальності (AMRAAM). Вона здатна одночасно вражати 72 цілі.

NASAMS об'єднує радари MPQ-64 Sentinel та ракети AMRAAM з норвезькою системою управління боєм під назвою Fire Distribution Center (FDC). Повідомляється, що його ефективна дальність стрілянини становить близько 25 км на висоті від 300 м до 16 км, а заявлена ймовірність влучення становить 85%.

Батарея NASAMS складається з трьох вогневих одиниць (9 пускових установок із загальною кількістю ракет 54), трьох радарів MPQ-64F, одного центру управління вогнем, однієї машини з оптико-електронною камерою (що забезпечує пасивне наведення) та однієї машини тактичного керування. Загальна вартість складає близько 64 мільйонів доларів.

Оуен пояснив, що головною особливістю цієї техніки є те, що комплекс повністю об'єднаний у мережу через військову тактичну мережу передачі даних Link 16 стандарту НАТО. Елементи системи можуть бути широко розосереджені, що ускладнює наведення супротивника на ціль

Зазначається, що кожен із радарів здатний замінити інші. Центр управління вогнем може отримувати цільові вказівки зі штабу та видавати дані на окремі пускові установки. Усі 54 ракети можуть бути випущені по різних цілях протягом 12 секунд.

Всі ці особливості суттєво відрізняють NASAMS від застарілих зенітних ракетних комплексів. При пошкодженні однієї частини системи решта продовжить роботу і ворогові буде дуже складно вивести комплекс із ладу.

"Залишається з'ясувати, скільки батарей буде передано Україні і де вони будуть розміщені. Оскільки радіус дії NASAMS менше, ніж у відомого MIM-104 Patriot (25 км проти 90-160 км), для покриття тієї ж площі потрібно більше батарей. Але скільки їх не було б поставлено, для Росії це явно буде великою проблемою", – впевнений Оуен.

Він навів приклад: коли канадські F-18 зіткнулися з NASAMS на навчаннях 1999 року, вони не змогли знайти жодної батареї. "Сумніваюся, що в Росії вийде краще", – резюмував експерт.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *