«Українські ангели»: зворушлива виставка від капелана в Луцьку. ВІДЕО

  • Головна
  • ВІДЕО
  • «Українські ангели»: зворушлива виставка від капелана в Луцьку. ВІДЕО
image
Оля Коновалова / 22.08.2022 / 0 Коментарів

У Луцьку в Галереї мистецтв відкрили виставку військового священника Олександра Левчука "Українські ангели". Кожна художня робота розповідає про різні регіони України

Про це повідомляє Суспільне.

Зі слів автора, експозиція присвячена українцям різних спеціальностей, які працюють на передовій та в тилу.

"Ті які в тилу, своєю працею, власним подвигом, стають прикладом для наслідування, вони роблять найбільше, вони наближають нашу перемогу, а головне – надихають тих людей, які напряму воюють", – зазначив капелан.

Від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну отець Олександр Левчук написав 28 картин. Каже: кожен творчий доробок супроводжується поезією.

"Серед Європи, серед міста, серед бою, мала дитина раптом стала сиротою. Солдат від вибуху закрив її собою і крила ангельські розкрились за собою", – додав священник.

Картини, зазначив автор виставки, присвячені кожній області України. Воїни, медики, рятувальники, кухарі, журналісти: кожен на своєму місті – ангел, який наближає перемогу. Експозиційний ряд картин розпочинається сучасною авторською іконою. На ній зображені захисники української землі, – говорить священик Володимир Подолець.

"Є речі, які треба шанувати, бо це частина нашого життя, відображення нашого буття, наші реалії, наша історія. Гляньте історію усіх ікон: вони міняються. Хто зна, може через якесь століття ця не буде іконою, вираженою для шанування", – розповів протоієрей.

Мистецьку оцінку творам дав художник Петро Собко. Говорить: кожна робота означена темою, що є цікавим не лише для Волині та волинського поціновувача, а й для країни вцілому.

"Це перш по мистецтву, повинна бути тема, на другому місці композиція, на третьому викладання, малювання. Цікаво і для Волині, і для України", – додав митець.

Виставка картин Олександра Левчука триватиме впродовж місяця в нижній залі Галереї мистецтв.

 

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *