Поліщук Ігор Ігорович

image

Дата та місце народження: 

1 липня 1988,  місто Луцьк, Волинська область

Освіта:

ЗОШ І-ІІІ ступенів №15, Луцьк (1995- 2005)

Київський національний університет внутрішніх справ, «Правознавство», відзнака (2005-2010)

Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», «Правознавство» (2011-2013)

Кар’єра:

Помічник адвоката Стасюка О. Л. (2010-2012)               

Юрисконсульт БФ «Фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк» (2012-2013)  

Головний юрисконсульт БФ «Фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк» (2013-2016)             

Заступник голови правління БФ «Фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк» (2016-2017)                     

Депутат Луцької міської ради 6 скликання (2013-2015) (від Луцької міської партійної організації «Соціалістична партія України» в територіальному виборчому окрузі №10)

Депутат Луцької міської ради 7 скликання (2015-2020) (від політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» в територіальному виборчому окрузі №15)

Секретар Луцької міської ради, виконувач повноважень Луцького міського голови (03.2017-07.2017)

Радник Луцького міського голови (2017-2020)

Міський голова Луцька (2020-)

Політична партія:

Політична партія «За Майбутнє»

Голова фракції «УКРОП» у Луцькій міській раді

Бізнес:

ТОВ «Аспект права», 50% частка (2013-2016)

Інтернет-видання ПП «Волинські новини», 50% частка (2013-2016)

Підприємець, «надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна» (2013-2016), (2016-2017)

Родина:

Матір   Поліщук Марина Євгеніївна    

Брат      Поліщук Руслан Володимирович        

Вітчим  Поліщук Володимир Григорович         

Скандали:

У 2013 Ігор Поліщук балотувався у депутати Луцької міської ради від  Луцької міської партійної організації «Соціалістичної партії України». Під час виборчої кампанії Поліщук роздавав виборцям соціальні картки номіналом «100 гривень» на покупки в супермаркети «Пакко». Взамін просив людей проголосувати за нього.

У 2014  заступника начальника обласного управління МВС Володимира Поліщука, який є вітчимом Ігоря Поліщука, силоміць привселюдно поставили на коліна під час Майдану. Його звинуватили в «кришуванні» кримінальних схем та організації проституції на Волині.

Ігор Поліщук розкритикував висловлювання свого колеги депутата Сергія Григоренка «Жиди у 18 та 19 столітті споювали українців, і підприємці, які торгують алкоголем – «новітні жиди», які, користуючись бідністю і складною ситуацією, споюють українців»,  назвавши це проявом антисемітизму. Поліщук подав заяву про кримінальне правопорушення в Управління СБУ у Волинській області і в Головне управління Нацполіції України у Волинській області.

Ігор Поліщук неоднозначно прокоментував призначення Андрія Парубія спікером Верховної Ради: «Мав нагоду особисто спілкуватися з паном Парубієм. Ознаки легкої розумової відсталості, як то кажуть «на лице».

Також Ігор Поліщук негативно висловився про виступ Юрія Луценка у парламенті: «Слухаю виступ Луценка в Раді. Каже, що опозиція в Україні – це п’ята колона, і що депутати, які вступили в коаліцію – це справжні солдати української боротьби за справедливість і краще життя і т.д. По-моєму за ним давно плаче лікарня ім. Павлова».

 

Поліщук і війна:  

Голова Луцької територіальної громади Ігор Поліщук розповів, що найімовірніше виїхав би з міста у разі його окупації. Таким чином він планував захистити свою сім'ю і не дати ворогові шансів "використовувати його, одягнувши в триколор".

Як тільки самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко відкрито заявив про підтримку Росії у питанні військової агресії проти України, голова Луцької територіальної громади Ігор Поліщук зізнався, що готовий виїхати з України у разі вторгнення з боку Білорусі.

Така поведінка державного чиновника не просто викликає засудження, а тривожно та небезпечно, вважають експерти.

"Заяви мера Луцька про втечу у разі окупації не вселяють оптимізму в його виборців і це загалом неправильна позиція. Тому що йому швидше слід було б думати про те, як робити місто безпечнішим, як його зміцнювати і працювати на те, щоб ні один окупант не зміг дійти до Луцька. А тому виникає питання щодо того, наскільки ефективний мер і чи взагалі у правильному руслі він мислить, коли йдеться про стратегічно важливі речі, такі як оборона", – так заяву мера Луцька Поліщука оцінив політолог Артем Бронжуков .

Як зазначають експерти, такі випадки на Сході часто призводили до переходу державних службовців на бік окупантів.

При цьому заяви про можливу втечу Поліщука – не єдиний тривожний сигнал у поведінці мера.

"Загалом, є додатковий факт, який також муляє очі. Це те, що мер Луцька досі не підтримує українську православну церкву і не робить усіх кроків для того, щоб якнайшвидше позбутися впливу російської церкви на Волині", - зазначає політолог.

Луцька міськрада – єдина з великих рад Волині, яка не засудила УПЦ МП, міська рада під керівництвом Поліщука гальмує питання переходу в українську церкву та створює перешкоди процесу декомунізації.

Соціальні мережі:

https://www.facebook.com/ihor.polishchuk

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063496939582&ref=page_internal

https://www.instagram.com/_ihor_polishchuk/