У лучанина за сплачені штрафи та неуважність арештували авто

  • Головна
  • ЛАЙФ
  • У лучанина за сплачені штрафи та неуважність арештували авто
image
Віктор Гордійчук / 22.02.2022 / 0 Коментарів

Сплатив штраф – заберемо твоє авто!

У 2021 року в поле зору камер відеофіксації за перевищення швидкості втрапив лучан Сергій. Чоловік отримав повідомлення про те, що йому необхідно сплатити штраф у розмірі 255 грн. Через кілька днів через відділення банку він оплатив його, отримав квитанцію і забув про цю історію.
Однак, уже у січні 2022 року Сергія зупинила патрульна поліція через несправні габарити. Поліцейські через систему «Гарпун» перевірили чи не перебуває транспортний засіб у розшуку. Так Сергій дізнався, що його автівка  арештована виконавчою службою. Чому ж так трапилось?

фото ілюстративне

Сплачено – не означає погашено

Квитанція, яку людина отримує після сплати, свідчить лише про одне: банківська чи фінансова установа здійснила переказ коштів за тими реквізитами, які їй надали для платежу. Квитанція не є гарантом того, що штраф погашено. Без необхідних даних база поліції не може розпізнати проплату, а натомість пізніше відправляє справу у виконавчу службу.

Такі ситуації виникають через те, що у платежі може бути неправильно вказано призначення, сума чи номер штрафу.

Інсайд: інспектори поліції відправляють постанову про несплату штрафу до виконавчої служби не на 15-й, а на 18–19-й день. Але не варто на це сподіватися, краще сплатити вчасно.

фото ілюстративне

Як можна дізнатися про борг

  • у Єдиному реєстрі боржників;
  • з листа від виконавчої служби (зазвичай у момент, коли надходить лист, до порушника вже застосували санкції: арешт банківських рахунків чи автомобіля);
  • зареєструватися в чат-боті (наприклад, телеграм-бот «Штрафи ПДР», офіційна розробка МВС України)

фото ілюстративне

Про строки сплати

  • 15 календарних днів – штрафи, які патрульні виносять на місці.
  • 30 календарних днів – штрафи за неправильне паркування, або з камер фотофіксації.
  • У разі сплати штрафу протягом 10 днів з дня набрання законної сили постанови можна сплатити лише 50% від суми штрафу. Це стосується штрафів з камер фотофіксації та за неправильне паркування (в тому числі від муніципалів).

Як зауважила керуюча партнерка адвокатського об’єднання General Legal Group Яна Кінах, цей кейс доводить, що інформування громадян про рішення суду і постанову виконавчої служби через поштовий зв’язок неефективне і порушує право громадянина на юридичний захист. Якщо реквізити, на момент оплати були дійсні, то в такому разі потрібно написати претензію у виконавчу службу, копії квитанцій про оплачені штрафи і виконавча служба має надати відмову у відкритті виконавчого провадження - або списати ці штрафи , або надати відмову. Така відмова оскаржується в суді. 

Що робити далі?

Якщо штраф уже протерміновано, то потрібно йти саме до виконавчої служби. Якщо рахунки вже «заморожені», і ви технічно не можете здійснити оплату, то можна отримати реквізити в виконавчій службі та сплатити штраф готівкою. Також на цьому етапі потрібно буде додатково оплатити виконавчий збір.

  1. Щоб розблокувати рахунки, потрібно знову фізично звернутися до виконавчої служби, показати підтвердження, що штраф сплачений, і банк протягом кількох годин розблокує рахунки.
  2. Щоб забрати авто з арештмайданчика, потрібно взяти квитанцію про сплату й постанову про закриття виконавчого провадження та сплатити гроші за час перебування автомобіля на майданчику.

 

Досвід із виконавчою службою на практиці

Випадки, коли оплачені штрафи все ж таки потрапляють до виконавчих установ нам прокоментувала начальниця Першого відділу державної виконавчої служби у місті Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Оксана Ляда:

Існують випадки, що на виконання направляють уже сплачений штраф, або з помилками у реквізитах. Для виправлення таких помилок, потрібно звертатись до розпорядника бюджетних коштів того рахунку, куди були оплачені кошти або до органу, який виписав штраф.

Якщо ж провадження уже прийшло на виконання, то в такому випадку ми діємо в межах закону. Виноситься постанова на відкриття уже на подвійний розмір штрафу (ст. 308 КУ «Про адміністративні правопорушення»), також одразу виноситься постанова про стягнення виконавчого збору, а це 10% від суми боргу та постанова про стягнення витрат на проведення виконавчих дій.

Державні виконавці не мають доступу до бюджетних рахунків, тобто самостійно перевірити чи здійснювався такий платіж у відповідні терміни та до відкриття провадження – не можуть. Для закриття виконавчого провадження боржник повинен надати документ, який підтверджує сплату. Якщо він заплатив у 15-денний термін, не в подвійному розмірі, він повинен надати відповідну квитанцію державному виконавцю. Надання такої квитанції є підставою для звільнення від виконавчого збору. Оскільки законом передбачено, що виконавчий збір не сплачується у разі виконання рішення ДО відкриття виконавчого провадження.

Тобто, якщо при оплаті штрафу ви допустили помилку не прописавши усіх необхідних для ідентифікації даних – звертайтесь до органу, який видав вам постанову і вимагайте підтвердження оплати згідно з наданими квитанціями.

Тож, бережіть свої кошти та нерви. Сплачуйте штрафи вчасно, уважно перевіряйте реквізити та призначення платежів одразу біля каси, або ж користуйтесь офіційними сервісами для оплати штрафів. Не полінуйтесь встановити усі додатки, що вчасно інформуватимуть вас про порушення. І що саме головне – не порушуйте! Будьте обережні на дорозі та бережіть себе, адже Правила дорожнього руху написані кров’ю.

 

 

 

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *