«Вибух, дивлюсь на ноги, а їх нема»: історія українки, яка пережила обстріл. ФОТО

  • Головна
  • #life
  • «Вибух, дивлюсь на ноги, а їх нема»: історія українки, яка пережила обстріл. ФОТО
image
Оля Коновалова / 12.05.2022 / 0 Коментарів

У результаті обстрілу вокзалу у Краматорську постраждали чимало українців. Зокрема і діти.

Про це пише Правда. Життя.

У квітні під час ракетного обстрілу вокзалу у Краматорську постраждали майже сотня людей. Серед них – Наталя з двійнятами – 11-річними сином Ярославом та донькою Яною. 

Жінка внаслідок ворожого обстрілу втратила одну ногу, а дівчинка – обидві.

Зараз сім'я знаходиться у дитячій лікарні Святого Миколая Першого медичного об’єднання Львова.

Єдиний, хто вцілів після трагедії – син Наталі, Ярослав. Того дня хлопчик пильнував речі в приміщенні вокзалу Краматорська, де сім'я чекала на евакуаційний потяг. Мама із сестричкою в якийсь момент вийшли на перон, куди і вдарила російська ракета.

"Наталя, яка досі не може собі пробачити того походу за чаєм, пригадує: коли розплющила очі, все було в крові. Потім побачила, що у доньки немає ніг. А після того, як не змогла підвестися, зрозуміла, що і сама без однієї кінцівки", – переповідають слова Наталі у Першому МО Львова.

Сама жінка у коментарі місцевому виданню згадує, що тоді одразу спробувала перетягнути свою ногу шворкою, щоб зупинити кровотечу. Потім намагалася допомогти доньці, однак прийшли військові та поліція, які евакуювали дитину до лікарні на Дніпропетровщину.

Слідом за Яною за два дні туди привезли і Наталю. У цей час про Ярка, як називає хлопчика мама, дбали працівники поліції.

11-річна дівчинка добре пам'ятає той трагічний похід за чаєм, а також те, як всі, хто перебував на пероні, раптово присіли.

"В очах потемніло, вуха заклало. А коли прийшла до тями, то відчула, що ноги сильно пече. Я не знала що з ними. Мені було страшно, я плакала. Я дивлюся на ноги, а їх – нема", – каже Яна.

Водночас завідувач хірургічного відділення Лікарні Св. Миколая Першого медоб’єднання Львова Дмитро Грицак в коментарі місцевим журналістам озвучив оптимістичні прогнози. За його словами, дівчинка має хороші перспективи щодо реабілітації, адже, на щастя, колінні суглоби вдалося зберегти.

Грицак каже, що після протезування Яна зможе не тільки ходити, але й танцювати.