Чи потрібно вимикати бойлер на ніч

image
Іра Поліщук / 27.06.2024 / 0 Коментарів

Зазвичай люди відключають електроенергію на час сну з двох причин — це економія та безпека. Перша пояснюється тим, що лічильник крутить протягом усієї доби. А раз вночі ніхто приладами не користується, логічно їх вимкнути. З точки зору безпеки людина спить і може не почути, як загориться проводка та почнеться пожежа. Але треба детальніше розібратись, чи потрібно вимикати водонагрівач на ніч.

 

Як економити електроенергію з бойлером

Якщо обсяг пристрою перевищує 30 літрів, то відключення допоможе. Електрична енергія в такому разі дійсно економиться, в іншому випадку — ні. Ознайомитися з моделями різної місткості легко на сайті https://comfy.ua/ua/water-heater/. Але навіть якщо агрегат розрахований на велику кількість літрів, є альтернативні методи заощадження електроенергії:

  1. Правильно розташувати пристрій. Якщо труби занадто довгі, то економії не буде, бо витрачається більше тепла.
  2. Встановити енергоощадний режим (нагрів води до 55–60 градусів).
  3. Чистити бойлер не менше одного разу на рік.

Водонагрівач — це пристрій з баком, який наповнюється водою. Її підігрів відбувається внаслідок роботи ТЕНа. Модернізовані моделі працюють в автоматичному режимі від електрики. За температурою стежить спеціальний прилад-регулятор.

Чи можна вимикати водонагрівач на ніч

У цьому питанні є деякі нюанси. Якщо обсяг бойлера маленький, то немає сенсу його вимикати. При нагріванні прилад використовує набагато більше енергії, ніж коли стоїть з уже нагрітою водою. Якщо обсяг бака великий, а води споживається небагато, вимикати є сенс. 

AD_4nXfO3rwiCJq85N6CiQqwlFW39winuJ4ceMfZiJ0b5crwLwz9bzY1dxAaKBG3eUqF0z9urdkkpNi6x_iMkczsJSzSQkdYHD-ab5sBHq8XJW47YLuZ3AbO1fTBiKexL0FZPHsCr2t7BbgW5kOUgvDteU1OARU?key=Qm-dQDoQEYIsTMElZi1dwQ

Щоб вимкнути пристрій, рекомендується діяти за певним алгоритмом. Спочатку потрібно від'єднати його від мережі, а потім перекрити воду. Злив рідини повинен відбуватися тільки після її охолодження у водонагрівачі.

Правила економного користування 

Рекомендований показник температури води — 55–60 градусів. Перевищувати його не варто — є ризик виникнення накипу та нальоту, яких потім буде важко позбутися. Постійно використовувати економний режим теж не треба — в недостатньо підігрітій воді розмножуються бактерії.

При наявності централізованого гарячого водопостачання бойлер можна використовувати тільки під час відключення послуги. Якщо вона надається, користуються теплою рідиною із загального трубопроводу. Воду відключають — вмикається бойлер. Подача відновлюється — бойлер треба від'єднати від електрики та почекати, доки він охолоне. Коли температура води стане кімнатною, її рекомендується злити. 

Можна активно користуватися водонагрівачем і при цьому економити електроенергію. Головне — дотримуватися правил та порад щодо експлуатації. Відповідь на питання, чи відключати бойлер, залежить від обсягу бака. Часто рекомендують вимикати на ніч агрегати великих розмірів.

 

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *