Зазвичай люди відключають електроенергію на час сну з двох причин — це економія та безпека. Перша пояснюється тим, що лічильник крутить протягом усієї доби. А раз вночі ніхто приладами не користується, логічно їх вимкнути. З точки зору безпеки людина спить і може не почути, як загориться проводка та почнеться пожежа. Але треба детальніше розібратись, чи потрібно вимикати водонагрівач на ніч.
Як економити електроенергію з бойлером
Якщо обсяг пристрою перевищує 30 літрів, то відключення допоможе. Електрична енергія в такому разі дійсно економиться, в іншому випадку — ні. Ознайомитися з моделями різної місткості легко на сайті https://comfy.ua/ua/water-heater/. Але навіть якщо агрегат розрахований на велику кількість літрів, є альтернативні методи заощадження електроенергії:
- Правильно розташувати пристрій. Якщо труби занадто довгі, то економії не буде, бо витрачається більше тепла.
- Встановити енергоощадний режим (нагрів води до 55–60 градусів).
- Чистити бойлер не менше одного разу на рік.
Водонагрівач — це пристрій з баком, який наповнюється водою. Її підігрів відбувається внаслідок роботи ТЕНа. Модернізовані моделі працюють в автоматичному режимі від електрики. За температурою стежить спеціальний прилад-регулятор.
Чи можна вимикати водонагрівач на ніч
У цьому питанні є деякі нюанси. Якщо обсяг бойлера маленький, то немає сенсу його вимикати. При нагріванні прилад використовує набагато більше енергії, ніж коли стоїть з уже нагрітою водою. Якщо обсяг бака великий, а води споживається небагато, вимикати є сенс.
Щоб вимкнути пристрій, рекомендується діяти за певним алгоритмом. Спочатку потрібно від'єднати його від мережі, а потім перекрити воду. Злив рідини повинен відбуватися тільки після її охолодження у водонагрівачі.
Правила економного користування
Рекомендований показник температури води — 55–60 градусів. Перевищувати його не варто — є ризик виникнення накипу та нальоту, яких потім буде важко позбутися. Постійно використовувати економний режим теж не треба — в недостатньо підігрітій воді розмножуються бактерії.
При наявності централізованого гарячого водопостачання бойлер можна використовувати тільки під час відключення послуги. Якщо вона надається, користуються теплою рідиною із загального трубопроводу. Воду відключають — вмикається бойлер. Подача відновлюється — бойлер треба від'єднати від електрики та почекати, доки він охолоне. Коли температура води стане кімнатною, її рекомендується злити.
Можна активно користуватися водонагрівачем і при цьому економити електроенергію. Головне — дотримуватися правил та порад щодо експлуатації. Відповідь на питання, чи відключати бойлер, залежить від обсягу бака. Часто рекомендують вимикати на ніч агрегати великих розмірів.
Коментарів немає
Залишити коментар