Чи будуть на Волині знімати блокбастери?

image
Оля Коновалова / 27.10.2021 / 0 Коментарів

Задля представлення кінопривабливості Волинського регіону в Луцьку організовують світський раут та допрем'єрний показ фільму «Чому я живий».

В рамках заходу, який відбудеться за ініціативи Волинської кінокомісії та підтримки Волинської ОДА та особисто губернатора Юрія Погуляйка уже в цю п'ятницю, 29 жовтня відбудеться збір коштів на підтримку кіноіндустрії Волині.

Основні меседжі заходу:

- Волинь має привабливі локації, зацікавлених митців і щедрих меценатів, які хочуть та можуть розвивати кіноіндустрію в області;

- На Волині можна знімати документальні та художні фільми, що стануть «туристичними магнітами» області;

- Відзначення у 2029 році 600-річчя з’їзду монархів у Луцьку. До цієї дати в планах зняти фільм на Волині.

«У 2029 році ми маємо організувати грандіозне дійство і на високому рівні відзначити 600-ту річницю з’їзду монархів. І чудовим доповненням до цього буде художній фільм, який знімуть на Волині, цьому я особисто сприятиму. Ми активно співпрацюємо та підтримуємо галузь культури, де особливе місце посідає кіноіндустрія», голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко.

«Ми маємо подвійне завдання – представити наш край – місто Луцьк, Волинську область, як привабливий регіон для кіновиробників та продюсерів, показати наскільки наша природа, локації, архітектура гарні та кінопривабливі. Друга завдання – познайомити волинського глядача з українським кінематографом. Кіно зосереджене у великих містах – Київ, Одеса, Львів. З іншого боку, локації там вже вичерпуються і потрібно шукати гарні локації по всій Україні. Нам треба спіймати цей шанс і представити Волинь.

Щоб створити базу локацій – потрібні кошти, за які location-компанії відфотографують та знімуть їх на відео, з точки зору продюсерів та кіновиробників. Це ми зможемо розмістити на сайті Держкіно, створити власний сайт Волинської кінокомісії і таким чином робити кінопромоції нашої області», – заступник голови ГО «Волинська кінокомісія» Сергій Шараєвський.

«Місяць тому ми зустрілися з Сергієм Шараєвським на Kyiv Media Week та говорили про розвиток українського кіно. Запланували активно розвиватися в цьому напрямку на регіональному рівні. Кіно – це не тільки про культуру, а й про місцеву економіку. Ми хочемо робити Дні українського кіно, запрошувати творчі групи з прем’єрами фільмів. Ми маємо бути готові до прийому продюсерів з інших міст та з-за кордону», – заступник голови Волинської облдержадміністрації Андрій Ярмольський.

В рамках заходу, 29 жовтня, відбудеться допрем’єрний показ фільму «Чому я живий» та творча зустріч з авторами та акторами фільму.

Кінофільм «Чому я живий» отримав держпідтримку як переможець Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно України. 

Сюжет фільму: «1940 рік, Маріуполь. Сімнадцятирічні Фрося і Льончик мріють одружитися. Але Фрося українка, а Льончик єврей – дуже важко батькові дівчини породичатися з такою сім’єю. Олексій Іванович добрий чоловік, але своєрідний православний вірянин. Як йому поступитися своїми переконаннями та пустити в сім’ю іновірця? Вагітність Фросі. Перший день війни. Льончик іде на фронт. Окупація, доноси, колабораціонізм, мародерство, фашистський терор, розстріли євреїв… Усе це доведеться пережити героям і залишитися справжніми людьми».

Гості заходу матимуть унікальну можливість поспілкуватися з продюсерами, режисерами та акторами фільму:

Андрій Осіпов — генеральний продюсер фільму «Чому я живий». Голова правління Одеської кіностудії, член Національної спілки кінематографістів України, письменник.

Ганна Дочева — продюсерка фільму «Чому я живий». Директорка ТОВ «Odesa Film Production», членкиня дирекції конкурсу короткометражних кінопроєктів ім. Кіри Муратової «Короткі зустрічі».

Олена Дукаценко — друга режисерка фiльму «Чому я живий».

Анастасiя Борисова — виконавиця ролi мами Марiï у фiльмi «Чому я живий». Актриса театру i кiно.

Анастасія Марків — виконавиця ролi Фросi. Для Анастасiì це кінодебют. Учасниця 10-ого сезону телепрограми «Х-Фактор».

Фільм «Чому я живий» вийде в прокат з 4 листопада 2021 року. Слідкуйте за розкладом сеансів на офіційних сторінках Multiplex Луцьк, РЦ «Промінь».

Захід буде проходити з дотриманням усіх карантинних норм, працюватиме пункт вакцинації.

 

Партнери заходу:

Анатолій Никонюк – керівник ТЗОВ «ГОРОДИЩЕ»

Андрій Покровський – бізнесмен, меценат

Валерій Діброва – директор Товариства з обмеженою відповідальністю «П’ятидні»

Віктор Шумський – директор СГПП «Рать»

Зоряна Рабан – власниця кав'ярні-кондитерської «Шарлотка»

Іван Смітюх – директор та засновник ТзОВ «Ковельський хлібокомбінат»

Ігор Курилін – підприємець

Олександр Забіяка – власник ТМ «Забіяка»

Юрій Ольховий засновник – ПрАТ  «Луцькавтодор»

 

Інформаційні партнери:

Інформаційно-аналітичне видання Інсайдер Медіа;

Інформаційне агентство ВолиньPost

«Перший» канал соціальних новин

Інформаційне агентство Конкурент

12 канал

Суспільне Волинь

Інформаційне агентство Волинські новини

Всеукраїнська газета «День»

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *