Чи можна фарбувати волосся вагітним: за і проти

  • Головна
  • ЛАЙФ
  • Чи можна фарбувати волосся вагітним: за і проти
image
Іра Поліщук / 14.11.2022 / 0 Коментарів

Питання, чи можна фарбувати волосся вагітним, є досить гострим у сучасному світі. Звичайно, вагітна жінка може легко відкласти зміну свого образу. Але якщо ви постійно змінюєте колір власного волосся, і є бажання підтримувати цю «звичку краси», то розберемося, якою фарбою можна фарбувати волосся вагітним, чи краще залишити це на період після пологів.

Цікаво, що досить багато людей впевнені, що коли жінка готується стати мамочкою, то фарбуватися не можна, і є багато протипоказань. Є навіть така версія, яку можна вважати неправдивою, що фарбування волосся під час вагітності може вплинути на колір волосся майбутньої дитини або навіть на її характер. Але, звичайно, від цього не залежить ні колір волосся, ні риси характеру. То чи можна фарбувати волосся вагітним хімічною фарбою? Чи все ж таки не можна?

Якщо говорити знову з наукової точки зору, то за словами експертів, наразі не встановлено вірогідного зв'язку між фарбуванням волосся у період вагітності та чинними ризиками для майбутньої дитини. Насправді комітет безпеки споживачів оцінює кожен барвник, мається на увазі професійні фарби або фарби, які пройшли перевірку, та мають сертифікати. Так, згідно з дослідженнями, формули різних фарб не несуть ризику ні для вагітної жінки, ні для її дитини. Єдиний ризик, який може виникнути, це ризик алергічних реакцій. Тому вагітним жінкам, перед тим, як вони будуть фарбувати волосся, варто попередньо нанести трішки, буквально 1 мл, фарби на ділянку шкіри. Звісно, перевірку на алергічну реакцію варто робити, і коли жінка не вагітна, але саме в період вагітності це важливо, адже лікувати медикаментозну алергію у цьому стані неможливо або дуже складно.

Зважаючи, що волосся жінки фарбують приблизно один раз на два місяці, то така періодичність не може нашкодити здоров'ю майбутній мамині та здоров'ю новонародженого. Якщо говорити про те, що вагітним не можна фарбувати волосся, то скоріше за все це пов'язано не з нанесенням фарби, а з тим, що жінка буде вдихати пари або інші хімічні речовини у процесі фарбування. Нерідко вагітні мають специфічне сприйняття різних запахів, тому навіть запах улюбленої фарби може стати досить неприємним, але це не свідчить про те, що фарба зіпсувалась чи несе якусь шкоду.

Якщо говорити про протипоказання фарбування волосся під час вагітності, то потрібно зважати на загальний стан здоров'я та перебіг і самопочуття загальне під час цього важливого «жіночого стану». Адже під час вагітності у жінки можуть виникнути несподівані алергічні реакції, а зважаючи на те, що не існує такого продукту, як фарба для вагітних, і у склад більшості фарб входить гідроксид амонію або розчин аміаку у воді, то його випаровування можуть призвести до головного болю, погіршення самопочуття або можуть навіть провокувати токсикоз. Тому, якщо вагітність супроводжується токсикозом, а ваша шкіра стала проблемною, постарайтесь мінімізувати або навіть відкласти на певний період процедури із використанням хімічних речовин. Також обов'язково варто проконсультуватися з лікарем, якщо ви розумієте, що цей Beauty ритуал потрібен вам. Принаймні, задайте лікарю питання, чи можна вагітним фарбувати волосся безаміачною фарбою, якщо спостерігається алергічна реакція.

Якщо говорити про те, чи шкодять речовини, які міститься у фарбі для волосся, то більшість фахівців впевнені, що вони абсолютно безпечні для майбутніх мам. І якщо ви поцікавитесь про фарбування волосся під час вагітності відгуки справді можуть бути різноплановими, але в більшості позитивними.

Проте навіть із безпечною фарбою варто дотримуватись певних правил безпеки, зокрема:

• використовувати спеціальні рукавички,

• фарбувати в приміщенні, яке добре провітрюється,

• також не перетримувати фарбу, яку ви нанесли, а тримати її згідно з інструкцією мінімальний час.

Деякі фахівці озвучують думку, що вагітним варто відмовитися від фарбування, коли вони перебувають в першому триместрі вагітності.

Але якщо все-таки прагнете пофарбуватися у період вагітності, то можете спробувати часткове фарбування, а не повністю. Варто розглянути такі варіанти, як мелірування, колорування, або техніку омбре. І тоді можете не переживати про корені, які буде відростати протягом дев’яти місяців.

А також можна спробувати фарбування із використанням натуральних компонентів. Для прикладу, для легкого тонування можете взяти відвари трав. Якщо бажаєте отримати золотистий відтінок - використовуйте лушпиння цибулі. Для каштанового тону - листя горіха та кору дуба. Прагнете трішки освітлитись? Тоді вам стане в пригоді відвар із ромашки. Звісно, що із використанням натуральних ополіскувачів, колір буде змінюватись поступово.

Крім того, можна використати барвники, які є натуральними, такі як хна чи басма. Цікаво, що їх можна змішувати з якимись додатковими інгредієнтами, і тоді ви отримаєте оригінальні незвичні, але природні, відтінки. Наприклад, при змішуванні хни та какао отримаєте відтінок червоного дерева. А якщо додати до хни відвар волоських горіхів, каву або корицю, то ваші пасма набудуть гарного темно-каштанового кольору.

Зауважимо, що якщо фарбування вважається не зовсім шкідливою процедурою, то існують такі процедури, які не варто робити під час цього прекрасного «жіночого стану». Зокрема, це завивка при застосовуванні формальдегіду, або хімічне випрямлення. Наостанок хочемо наголосити, що, всупереч наявним забобонам, стригтись, вкорочувати чи підрівнювати кінчики, абсолютно безпечно під час вагітності.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *