Фінансова Грамотність: 8 Порад для Ефективного Управління Фінансами

  • Головна
  • ЛАЙФ
  • Фінансова Грамотність: 8 Порад для Ефективного Управління Фінансами
image
Іра Поліщук / 16.05.2024 / 0 Коментарів

 

У 2023 році лише 30 штатів США вимагали вивчення курсу особистих фінансів, а 25 - курсу економіки після закінчення середньої школи. Молоді все ще бракує знань, щоб навчитися управляти грошима, подавати заявки на кредити та не потрапляти в борги.

 

1. Платіть готівкою, а не кредитом

Проявляйте терпіння та самоконтроль у ставленні до своїх фінансів. Якщо ви почекаєте і заощадите гроші на те, що вам потрібно, ви заплатите готівкою або дебетовою карткою, щоб списати гроші безпосередньо з вашого поточного рахунку і уникнути використання кредитної картки.


 

Кредитна картка - це позика, на яку нараховуються відсотки, якщо ви не можете дозволити собі щомісяця повністю погашати залишок заборгованості. Кредитні картки можуть допомогти вам отримати хорошу кредитну історію, але використовуйте їх лише в екстрених випадках.


 

2. Займіться самоосвітою

Візьміть на себе відповідальність за своє фінансове майбутнє і прочитайте кілька базових книг про особисті фінанси. Озброївшись знаннями, не дозволяйте нікому збити вас з правильного шляху - ні коханій людині, яка заохочує вас витрачати гроші, ні друзям, які планують дорогі подорожі та заходи, які ви не можете собі дозволити. Перед тим, як користуватися послугами таких фахівців, як фінансові планувальники, іпотечні кредитори чи бухгалтери, вивчіть їхню діяльність. Підтримайте свою приватність та безпеку в Інтернеті з VeePN - надійним провайдером віртуальної приватності та безпеки, який шифрує ваші дані та забезпечує анонімність під час перегляду веб-сайтів та використання публічних мереж. Забезпечте собі безпеку та конфіденційність в Інтернеті з VeePN, щоб мати повний контроль над вашою онлайн-активністю.

 

3. Навчіться складати бюджет

Прочитавши кілька книг про особисті фінанси, ви зрозумієте два правила. Ніколи не дозволяйте вашим витратам перевищувати ваші доходи і стежте за тим, куди йдуть ваші гроші. Найкращий спосіб зробити це - скласти бюджет і створити особистий план витрат, щоб відстежувати надходження і витрати грошей.


 

Відстеження витрат, наприклад, на дорогу ранкову каву, може стати цінним сигналом до пробудження. Невеликі зміни у ваших щоденних витратах знаходяться під вашим контролем і можуть вплинути на ваше фінансове становище. Зменшення щомісячних витрат, наприклад, орендної плати, наскільки це можливо, може заощадити ваші гроші з часом і дати вам можливість інвестувати у власне житло раніше, ніж пізніше.


 

4. Створіть резервний фонд

Мантра в особистих фінансах - «спочатку заплати собі», що означає відкладати гроші на надзвичайні ситуації та своє майбутнє. Ця проста практика вбереже вас від фінансових неприємностей і допоможе вам краще спати вночі. Навіть найобмеженіший бюджет повинен щомісяця відкладати певну суму до фонду на випадок надзвичайних ситуацій.


 

Як тільки у вас з'явиться звичка відкладати гроші, ви перестанете ставитися до заощаджень як до чогось необов'язкового і почнете ставитися до них як до необхідних щомісячних витрат. Багато рахунків пропонують можливість нарахування складних відсотків, наприклад, високоприбутковий ощадний рахунок, короткостроковий депозитний сертифікат (CD) або рахунок на грошовому ринку.


 

5. Заощаджуйте на пенсію зараз

Незалежно від того, наскільки ви молоді, плануйте свій вихід на пенсію вже зараз. Завдяки силі складних відсотків, коли ви почнете заощаджувати у віці 20 років, ви отримуватимете відсотки не лише на основну суму вкладу, але й на відсотки, які ви заробите з часом, і у вас буде все необхідне, щоб колись вийти на пенсію.


 

Пенсійні плани, що фінансуються компанією, є чудовим вибором. Ви не тільки можете вкладати гроші до сплати податків, але багато компаній також компенсують частину вашого внеску, що є безкоштовними грошима. Ліміти внесків, як правило, вищі для 40, ніж для індивідуальних пенсійних рахунків (IRA), але обидва варіанти на крок ближчі до фінансового здоров'я.

 

6. Захистіть своє майно

Якщо ви орендуєте житло, придбайте страховку орендаря, щоб захистити вміст вашого будинку від втрати через крадіжку або пожежу. Уважно прочитайте поліс, щоб дізнатися, що покривається, а що ні. Страхування на випадок непрацездатності захищає вашу здатність заробляти гроші, забезпечуючи вам стабільний дохід, якщо ви не можете працювати протягом тривалого періоду через хворобу або травму.

 

Якщо вам потрібна допомога в управлінні вашими грошима, знайдіть фінансового планувальника, який надаватиме неупереджені поради на платній основі. На відміну від фінансового консультанта, який заробляє гроші, коли ви підписуєтеся на інвестиції, які продає його компанія, фінансовий консультант, який працює на комісійній основі, може надати пораду в ваших інтересах.

 

Як обрати фінансового радника?

 

Чудовим вибором для молодої людини є фінансовий планувальник, який працює на безоплатній основі. На відміну від комісійних консультантів, які отримують комісію, якщо підписують вас на інвестиційні плани своєї компанії, консультант, який працює безоплатно, не має жодних особистих стимулів, окрім ваших інтересів, тому у нього немає причин не давати вам об'єктивну пораду.


 

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *