Ті, хто міняє старий монітор на новий, зазвичай використовують той самий кабель та порти, хоча сучасні монітори мають і альтернативні варіанти. І не виключено, що вони кращі. Отже, якщо ваш монітор має DisplayPort та HDMI вихід, порівняємо ці два найпопулярніші інтерфейси, щоби ви розуміли, який з них кращий. Але тут є декілька важливих нюансів: в обох інтерфейсах є старіші та новіші версії, які мають різні можливості — це потрібно враховувати.
Характеристики HDMI
Ревізія 1.3–1.4b підтримує роздільну здатність Full HD за частоти оновлення 140 Гц. Такий інтерфейс здатний відтворювати картинку й на 1440р/75 Гц, а відео формату 4K відтворюється з частотою 30 Гц. Версія HDMI 2.0 зі всіма ревізіями має кращі характеристики: Full HD/240 Гц, 1440р відтворюється з частотою 144 Гц, а 4K — 60 Гц. Найновіший стандарт 2.1 підтримує показ відео формату 4К на частоті 144 Гц і навіть 8К, щоправда, на частоті 30 Гц.
Що вміє DisplayPort
Назвіть перші версії цього інтерфейсу (1.2–1.2a) могли відтворювати відео Full HD з частотою 240 Гц, формат 1440p та 165 Гц, а відео 4K — на 75 Гц. У версіях 1.3–1.4a Full HD працює на швидкості 360 Гц, 1440p на 240 Гц, відео формату 4K на частоті 120 Гц, і з'явилася підтримка 8K на мінімальній частоті 30 Гц. Найсучасніший варіант DisplayPort (версії 2.0–2.1) може відтворювати 4K зі швидкістю оновлення кадрів 240 Гц, а картинку 8К передає на швидкості 85 Гц. Тобто з точки зору швидкості оновлення зображення DisplayPort має відчутну перевагу над конкурентом за однакової роздільної здатності. Але якщо ви маєте монітор, у якого максимальна частота 60 Гц та він не підтримує формати кращі від Full HD, то різниці між інтерфейсами ви не помітите.
Сумісність із відеокартами
Якщо характеристики частоти оновлення у відеокарти та монітора різні, це може призвести до артефактів зображення. Щоб цього не сталося, використовуються технології VRR, які вміють синхронізувати швидкість передавання між двома пристроями. Найпопулярнішими сьогодні є FreeSync від AMD та Nvidia G-SYNC. FreeSync підтримується обома інтерфейсами, а технологія G-SYNC у HDMI відсутня. Отже, власникам відеокарт від Nvidia слід орієнтуватися на інтерфейс DisplayPort. У HDMI немає також підтримки технології Multi-Stream Transport, яка дає можливість приєднати до ПК за допомогою одного порту одразу два монітори, перетворюючи їхні екрани на суцільний робочий простір.
Висновки
HDMI вважається більш універсальним інтерфейсом — його підтримує чимало пристроїв (телевізори, медіаплеєри, проєктори тощо), але якщо йдеться про комп'ютерний монітор, то тут перевага майже за всіма показниками на боці опонента. Втім, якщо ви не геймер, а фільми в гарній роздільній здатності любите дивитися на телевізорі, то переваги DisplayPort будуть для вас практично не відчутними.
Коментарів немає
Залишити коментар