14-річний Денис із Волині відтепер знову може повноцінно чути світ довкола. Завдяки проєкту, що реалізується ЮНІСЕФ та львівським Центром соціальних послуг «Джерело», хлопець отримав нові слухові апарати, спеціалізовану допомогу та підтримку фахівців.
Денис народився передчасно, і від перших місяців життя батьки помічали, що його розвиток відстає від норми. Ознаки порушення слуху проявились ще в ранньому віці, але точний діагноз хлопчику поставили лише у шість років.
— Спочатку думали, що дитина просто пізно починає говорити. Але коли Денису виповнилось три, ми почали бити на сполох і шукати причину. Остаточний діагноз підтвердили у Києві, там же зробили протезування і оформили інвалідність, — розповідає мама хлопця.
Хлопець відвідує звичайний ліцей у громаді поблизу Луцька. Особливу пристрасть має до малювання, активно відвідує Простір для дітей, бере участь у творчих заняттях. Утім, старі слухові апарати з часом вийшли з ладу — дитина почала втрачати зв’язок зі світом звуків.
Саме в цей момент до родини прийшли фахівці мультидисциплінарної команди в межах проєкту ЮНІСЕФ та Центру «Джерело». Команда провела оцінку розвитку Дениса, надала родині рекомендації щодо подальшого супроводу та поінформувала про доступні соціальні послуги в громаді.
Найголовніше — хлопчик отримав нові слухові апарати, які допомогли йому знову повноцінно спілкуватися та навчатися.
— Це не просто допомога — це шанс для моєї дитини повноцінно жити, вчитися, творити. Ми дуже вдячні за підтримку, бо іноді саме така підтримка змінює все, — додає мама Дениса.
Історія Дениса — яскраве свідчення того, наскільки важливими є рання діагностика, доступ до засобів реабілітації та фахова підтримка. Завдяки цьому хлопець отримав новий шанс на життя без бар’єрів.
Довідка: Проєкт реалізується ЮНІСЕФ та Центром соціальних послуг «Джерело» за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ) через державний банк розвитку KfW у рамках національної програми ЮНІСЕФ «Кращий догляд для кожної дитини».
Коментарів немає
Залишити коментар