Насіння льону: користь та лікувальні властивості

  • Головна
  • ЛАЙФ
  • Насіння льону: користь та лікувальні властивості
image
Іра Поліщук / 26.11.2022 / 0 Коментарів

Про те,  що насіння льону користь має для людського організму, знали ще з давніх-давен. Адже це маленьке, коричневого кольору, насіння має як бактерицидний ефект, яке здатне дуже добре очистити людський організм. Отож, його використовують у багатьох рецептах дієтичних корисних страв.

Завдяки чому насіння льону набрало такої шаленої популярності? Завдяки тому,  що має у складі безліч мінералів, жирних кислот, досить потужний набір вітамінів.

Льон, а точніше його насіння, або запарюють окропом, або вживають у сирому вигляді. Говорячи про те, у які страви його можна додавати, то це і хлібобулочні вироби, і смузі, і салати.

Їжу із цим насіння рекомендовано вживати для схуднення, поліпшення шкіри, нормалізації травлення тощо

Льон користь доведено!

Ми звикли до того,  що якщо нам потрібно отримати більше Омега-3, або 6 чи 9, то зазвичай, ми приймаємо риб'ячий жир. А виявляється, що у цій рослині втричі більше згаданих жирних кислот!

Неоціненним фактом є те, що це насіння має у своєму складі гормони, назва яких лігнани.

Ці гормони заслужено вважають відмінною профілактикою різних хвороб, в тому числі й таких важких як онкозахворювання.  Крім того, насіння льону неоціненне як  антибактеріальний засіб. 

Загальновідомі вітаміни А та Е, а також В та F нерідко потрібно здобувати зі сторонніх джерел. І саме таким джерелом є насіння льону.

Що ще корисного входить у склад цього насіння:

  • схожий на соєвий білок, який має надзвичайно високу енергетичну цінність
  • клітковина,  яка здатна знизити ризик пухлин (ракових),  а також допомагає підвищити людський імунітет
  • селен,  що виводить важкі метали та має безпосередній вплив на діяльність головного мозку і гостроту зору
  • кальцій, який, до слова,  організмом засвоюється у повному об'ємі
  • цинк, що  покращує статеву функцію та істотно зміцнює чоловіче здоров'я

Насіння льону лікувальні властивості: найважливіше

Серцево-судинна система -  ці зернятка знижують ризик тромбозу, інсульту, атеросклерозу,  інфаркту. Цікаво, що вони стануть у пригоді не тільки заради профілактичних цілей,  а й допоможуть ефективно відновитися після серцевого нападу,  впливають цілюще на тиск та в загальному на рівень холестерину, а також зменшують у судинах кількість бляшок.

Щодня вживаючи певну кількість даного насіння, ми суттєво зменшуємо імовірність розвитку онкологічних захворювань, та блокуємо поширення різноманітних пухлин.  Перешкоджає цьому таке поєднання як гормони рослин «лігніни» з Омега-3.

Вас турбує нерідко здуття живота або ви страждаєте на запори?  Тоді запам'ятайте, що завдяки насінню  їжа, яку ви вживаєте за день,  легше пройде по шлунково-кишковому тракту. При цьому засвоюється набагато більша кількість корисних для нас речовин.

Льон часто-густо використовують як відвар,  аби вивести лишні токсини. Тобто,  ще одна функція цього продукту - це очищення.

Насіння, завдяки тому,  що володіє «ефектом інсуліну»,  широко використовують при наявності такого захворювання,  як діабет другого типу.

Аби скоротити ймовірність запальних процесів,  настої цього насіння помічні для полоскання рота. А ще воно здатне  полегшити біль у суглобах або розм'якшити нариви – для цього  приготуйте  з нього компреси.

Льон для жіночого здоров'я:  у чому користь

На жаль, погана екологія чи стреси  заважають  представницям прекрасної статі мати квітучий вигляд, підтримувати свою стрункість, загалом здоров'я. Не забуваємо і проте, що організм жіноцтва часто-густо вирізняється зниженим загальним рівнем обміну речовин.

Тому жінкам нерідко рекомендується приймати насіння льону.  А завдяки всебічній дії цих  зерняток,  ви неодмінно спостерігатимете чарівний ефект!

Говорячи конкретно про здоров’я жінок, то,  завдяки вмісту лігнану, можна врегулювати цикл.  Також спостерігається усунення неприємних симптомів менопаузи, зменшення хворобливих відчуттів у грудях під час ПМС. Льон допоможе вам при зачатті та схудненні!

Вживаючи цей продукт у вигляді відвару перемелених зерен,  буде легше вгамувати апетит через те, що голод виникатиме рідше. Цьому ому допомагає поєднання клітковини з жирними кислотами.

Не менш значущою користю для жіноцтва є профілактика онкозахворювань, оздоровлення волосся та шкіри. Цікаво, щоб волосся починає навіть швидше рости. І не важливо, чи ви вживаєте насіння смажене,  мелене, чи в сирому вигляді, чи придбали лляну олію.

Як вживати правильно насіння льону

Згідно з офіційною рекомендацією,  на день не варто вживати більше однієї столової ложки. Якщо ми говоримо про лляну олію, то не варто тримати її на світлі, аби вона не окислилась та не почала виділяти канцерогени.

Насіння також краще зберігати у прохолодному темному місці, використовуючи або скляний посуд,  або вакуумне пакування чи щільний непрозорий пакет.

Отож, вчимося правильно вживати лляне насіння:

  • Посипаємо вже готові страви – це  можуть бути різноманітні салати з овочів або каші з будь-яких круп.
  • Подрібнене в кавомолці насіння (чайну ложку) додайте у склянку води прийнятної температури, дайте кілька хвилин настоятися та пийте цей дуже корисний коктейль вранці та ввечері.
  • У меленому вигляді додавайте в тісто, коли самотужки випікаєте хліб,  або цілим насінням посипте вже готові батони, булки або крекери.
  • До слова, якщо змішати мелений порошок з водою,  дотримуючись пропорції 1:3,  то це стане чудовим замінником яєць у будь-якій випічці.
  • Також можна робити флокси -  для цього насіння на хвилин 20 замочить у воді,  а потім близько 40 хвилин запікайте в духовці (температура повинна бути для запікання 180°). Після того, як ви перевернете насіння,  запікайте ще хвилин 15.

Найпоширенішим рецептом, щоб очистити організм,  є відвар на воді.  Для цього прокип’ятіть хвилин 10 столову ложку насіння у склянці води,  отриману рідину варто пити щодня бажано перед сном.  Для ефекту  очищення також можна змішати насіння з олією або кефіром.

Якщо ви вирішили використовувати насіння для схуднення,  то пийте щоранку склянку теплої води, в якій  розведено  мелене насіння. Чи додавайте його в нежирні смузі та йогурти.

Щоб у вас не виникало жодних проблем із травленням,  будьте обережними! Не перевищуйте вказане дозування!

Звісно,  якщо ви вирішили активно лікуватись насінням льону,  то ми рекомендуємо обов'язково провести консультацію з лікарем.

Готуємо страви з додаванням лляного насіння

Ви можете сміливо експериментувати, враховувати власні смакові особливості, поєднуючи насіння льону із кисломолочними,  молочними продуктами,  овочами,  злаками,  фруктами,  іншим насінням.

Готувати лляну кашу досить легко  - для цього можна перемолоти в кавомолці дві-три столові ложки.  Після  того,  як залили склянкою води прийнятної температури або теплим молоком,  та дали настоятися 3-5 хвилин,  можете вживати кашу у їжу. Для смаку додайте трішки ягід,  мед або фрукти.

Ця безглютенова страва рекомендована людям,  які не переносять цієї речовини. Крім того,  завдяки поглинанню надлишку глюкози,  яка може бути в крові та лімфи,  каша допоможе нормалізувати рівень цукру, і стане у пригоді для людей із цукровим діабетом.

Щодо відвару з насіння – його  готують також дуже легко.  Просто заливається насіння на ніч, аби утворилася так званий слиз. Він проявить усі свої корисні властивості при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, отруєннях,  для лікування виразкової хвороби, гастриті в, колітів.

А якщо зробити із насіння за допомогою кавомолки лляне борошно, то ви легко можете приготувати низькокалорійні корисні смачні десерти, які  стануть ідеальним для тих,  хто прагне стежити за фігурою.

Як пити льон для кишечника

Це насіння цілком заслужено  одним з найкращих способів, аби вивести відходи та токсини  з організму.

Усе завдяки тому, що льон володіє проносним ефектом, і  відходи легко виводяться,  також покращується процес випорожнення, який може бути занадто повільним,  що в результаті призведе до постійних закрепів.

Це дуже важливо, тому що закрепи можуть стати першопричинами для серйозних проблем зі здоров'ям!

 Відтак льон пом'якшить та зволожить твердий кал, допоможе  йому легше вийти,  буде боротися зі шкідливими кишковими газами.

Пити льон для кишечника краще подрібненим, адже цілі насінини перетравлюється дуже складно в організмі.

Золотий  льон  чи коричневий

Часто виникає питання,  чи золотий льон користь його більша, ніж у коричневого?

Так, льон золотий - це культура,  яку спеціально культивують.

Якщо говорити про корисні речовини,  то у льоні  коричневого кольору менше таких речовин. Проте  золотий льон є досить важким в процесі вирощування.

Щодо смаку, то є досить суттєва різниця між золотим та коричневим насінням.

І ще одна властивість золотого льону - він виділяє більшу кількість клітковини, тому стане більш ефективним у боротьбі з хворобами, зокрема,  кишково-шлункового тракту.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *