Новосілля: важливі прикмети та цікаві традиції

  • Головна
  • ЛАЙФ
  • Новосілля: важливі прикмети та цікаві традиції
image
Іра Поліщук / 20.11.2022 / 0 Коментарів

Купівлю житла та переїзд у новий дім недаремно вважають з найбільш значущих подій для будь-якої сім'ї. Адже жевріє надія, що відразу після новосілля їхнє життя зміниться у кращу сторону.

Цікаво, що звичаї та прикмети, які пов'язані зі святкування переїзду у нове помешкання, можуть здаватися незрозумілими та у де чому дивними, адже перейшли до нас з давніх-давен.

Який час вважається найкращим для переїзду

Якщо говорити про прикмети при купівлі житла чи будівництво власного будинку, то люди дуже серйозно підходили до вибору місця, зокрема, у вибраному місті розкладали кору дуба. Якщо за кілька днів над корою з'являлися комахи, то будуватися там не можна. А якщо під корою оселялися дощові черв'яки  - це вважалося гарною прикметою, і там починали закладати фундамент.  Цікаво, що пере початком будівництва власної оселі закопували срібні монети.  А переїзд та новосілля планували таким чином, щоб дата збіглася з великим церковним святом.

Чому важливо було задобрити домовика - звичаї на новосілля

Багато хто з нас вірить у те, що у кожній оселі живе домовик, який слідкує за порядком та захищає господарів від злих духів.  Тому, аби задобрити домовика, перед самим переїздом у нову оселю,  глава родини заходив у помешкання, залишаючи на столі хліб та сіль. А в кутку залишав віник зі старого житла. Потім у найбільшій кімнаті господар вішав ікону зі старого помешкання,  промовляв молитву-подяку Богові. Після цього звертався до домовика, благаючи його про захист всіх, хто житиме у новій оселі.

Хто мав право зайти до будинку першим

Якщо говорити про найголовніші прикмети про переїзд, то варто згадати таку традицію, як впускати в будинок першою кішку. Адже вважалося, що кішки та коти можуть забрати на себе енергію потойбіччя, та відвести від своїх господарів усе зло. Уважно спостерігали, де ляже кішка, саме на тому місці ставили колиску для дитини, дитяче або доросле ліжко.

Вважалося,  що після переїзду може померти один із членів сім'ї.  І це може бути саме та людина, яка першою переступити поріг.  Відтак цю складну місію надавали найстаршому члену родини.

Прикмети про новосілля: святкування та освячення нового житла

Як у старі часи, так і сучасні, існує традиція, що заселятися у нове житло варто лише після того, як його освятить священник.

А перед освячення відбувалася підготовка до переїзду. Так, господиня спочатку вимітала все сміття зі старої оселі, а маленьку частинку сміття висипала біля нового місця проживання, аби  залучити добробут.

Якщо говорити про інші ритуали виїзду зі старого житла, то господарям в останні хвилини перебування у квартирі чи будинку, варто постояти та згадати всі приємні події, які відбувалися з ними, та подякувати цьому житло за все хороше,  що з ними сталось.

Напишіть на чистому аркуші усе, щоб ви хотіли забрати із собою у нове житло: радість, кохання, щастя, веселощі, здоров'я, добробут,  і візьміть цей листок із собою. Вважається, що цей список із побажаннями допоможе переїхати усьому хорошому, що було з мешканцями.

Для того, щоб новим господарям ваше колишнє житло принесло лише позитивні хвилини,  залиште у ньому кілька монет.

У новому помешканні господиня спочатку кропила усі кути свяченою водою, мила підлогу у всьому будинку.

Тричі обходила кожну кімнату із церковною свічкою. А вхідні двері прикрашала оберегом-підковою або віночком з горобини.

А після того, як священник освячував житло,  святкували новосілля, запрошуючи багато гостей.

Після того як ви переїхали у нова квартира та перевезли усі меблі та техніку, фахівці рекомендують відкрити всі вікна, включити воду. Так,  повітря має наповнити нову квартиру чи будинок свіжістю, а вода здатна очистити простір від негативної енергетики. Це для  новосілля прикмети по фен-шуй.

Розбирати речі та розставляти меблі рекомендовано під звуки улюбленої музики. А перший вечір провести так, щоб світло горіло у кожній кімнаті. Вважається,  що світло та музика допоможуть притягнути у нове житло позитивну енергію.

Обов'язково потрібно провести першу ніч в новому житлі. А якщо це зробити неможливо з якихось  причин, то розстеліть ліжко, і покладіть на нього піжаму або нічну сорочку.

Новосілля прикмети,  пов'язані з подарунками

Щоб продемонструвати свою повагу до господарів нового помешкання,  порадувати їх, та не потрапити у халепу, варто знати,  що можна дарувати на новосілля:

  • Найчастіше на новосілля ідуть з буханцем свіжого білого хліба або короваєм. У сучасних реаліях можете додати хлібопічку.

 

  • На подібну урочистість дарують сервізи -  це можуть бути чайні,  столові або кавові.

 

  • Кухонне приладдя -  мається на увазі гарні набори для спецій,  зручні банки для сипучих круп,  дошки для нарізки або овочів або для оброблення м'ясних сирних та ковбасних продуктів.

 

  • Вироби текстильні,  зокрема рушники кухонні та банні,  скатертини, постільну білизну,  серветки,  килимки для ванної кімнати.

 

  • Предмети для декору чи загалом для інтер'єру  - це можуть бути вази настільні,  рамки під фотографії (сімейні чи особисті), статуетки,  картини, торшери.

 

  • Технологічні новинки - господарі будуть раді  кухонному комбайну,  мультиварці, тостеру, соковичавниці, кавоварці.

 

  • Для того, щоб побажати господарям сімейного щастя, та допомогти зміцнити їхні сімейні зв'язки, можете подарувати гарну дорогу постільну білизну.

 

  • Для зручності господарів нового помешкання можете у якості дарунка принести на новосілля гарну ключницю.

Якщо ви точно не знаєте, що  саме стане у пригоди для господарів, і  не бажаєте зробити невдалий вибір, то  можете подарувати сертифікат у супермаркет побутової техніки або магазин речей  для дому.

Небажаний подарунок на новосілля прикмети

Є речі,  які можуть нести загрозу для господарів, і  дарувати їх на новосілля небажано:

  • Різальні чи колючі предмети, зокрема, виделки,  ножі, ножиці.  Вважається, що вони можуть спровокувати сварки, скандали,  та й загалом внести розлад у сімейні стосунки.

 

  • Даруючи годинники,  варто пам'ятати, що вони символізують, як подарунок, важку розлуку.

 

  • Поганою прикметою вважається дарувати дзеркало.

 

  • Забрати грошову удачу господарів можуть подаровані портмоне та гаманці.

 

  • Як не дивно,  гроші у якості подарунка нерідко стають винуватцями фінансових невдач та притягують бідність.

 

  • А медичне приладдя може накликати хвороби.

 

  • А вироби з перлами  - привабити сльози та горе, саме про це свідчать прикмети про новий дім.

Якщо ви все ж таки хочете подарувати гаманець або годинник, то візьміть за них символічну плату. А гроші покладіть у гарний конверт чи скриньку,  аби не дарувати їх з рук в руки.

Ритуал для того, щоб життя було щасливим на новому місті

Для того,  щоб господарі нового помешкання жили без негараздів та були щасливими, існують ритуалів,  які варто по можливості виконати.

Отож, будинок, звідки родина переїжджає, треба помити, а брудну воду, яка залишиться, вилити за поріг,  промовляючи замовляння: «Ніякі старі негаразди не беру з собою, і нові також не створюю. Залишаю дім свій на користь іншим. А я приїжджаю у дім новий. Зі собою забираю я домовика. Буду новосілля з ним святкувати, починати з ним щасливо жити».

Якщо говорити про найкращі дні переселення свого домовика, то це понеділок і субота. Отож,  планувати переїзд, можна саме на ці дні.

Для того,  щоб домовику було зручно переїжджати у нове помешкання, приготуйте для нього містку гарну коробку,  у яку покладіть щось м'якеньке. А у новій квартирі чи будинку залишить цю коробку хвилин на 30, а самі вийдіть з приміщення.

Аби жоден член родини не відчував браку коштів, нехай кожен кине через поріг монетку,  а через деякий час забере цю монетку та покладе у загальний мішечок фінансової удачі родини.

Також можна змастити кожен кут нового будинку крапелькою меду, аби життя для кожного члена родини було ситим.

Ні в якому разі не перевозьте у новий будинок поламаних, старих речей.  Тим більше тріснутий посуд.  Все, що було порвано, зіпсовано,  чи поламано у старому будинку,  залишайте без жалю,  аби вони не принесли в нове життя неприємностей.

Цікаво що успіхи та процвітання сім'ї на новому місці гарантує прикмета про переїзд  під час опадів. Не важливо, чи це дощ, чи це сніг. Так,  під час переїзду речі можуть трішки намокнути, але опади вважаються все одно щасливою прикметою.

Під час того,  як господиня буде обходити всі кутки із запаленою церковною свічкою,  можна тримати також у руках гілочку ялівцю чи полину.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *