Опалювальний сезон здорожчає вдвічі: як не переплачувати за комуналку*

  • Головна
  • ЛАЙФ
  • Опалювальний сезон здорожчає вдвічі: як не переплачувати за комуналку*
image
Оля Коновалова / 01.11.2021 / 4 Коментарів

Опалювальний сезон тільки-но розпочався, а люди вже з острахом чекають оновлених тарифів, котрі, за прогнозами відповідних законопроєктів, можуть зрости вдвічі. Наприклад, у Києві згідно з документом, що засвідчує проєкт КМДА на цей опалювальний сезон, 1 Гкал тепла коштуватиме 2381 грн, у порівнянні з минулорічними 1654 грн. Різниця в ціні буде коливатися від області до області, однак факт росту цінника очевидний, а альтернатив від держави наразі нема. 

Через таку ситуацію в країні з кожним сезоном опалювані газом квартири сильно втрачатимуть у ціні. Натомість альтернативні джерела опалення та енергозабезпечення стануть «золотою жилою» як забудовників, так і для власників квартир на таких системах.

Варіантів опалення житла не газом насправді чимало, просто в більшості вони не надто вигідні для держави та менш популярні серед людей. Однак в останні роки усе більше людей звертає увагу на теплові насоси для опалення помешкань. Адже вони працюють на невичерпній енергії повітря, ґрунту та води, перетворюючи її та подаючи в будинки необхідною регульованою температурою. Це дешевше, зручніше, ще й екологічніше. І хоча наразі теплові насоси з'являються переважно в приватних секторах, до них починають звертатися і забудовники, котрі розуміють, що це стане їхньою великою перевагою. 

Одними із перших великих забудовників, котрий повномасштабно використовує системи теплових насосів, стала Сімейна Фортеця та два її нові проєкти «От Кутюр» і «Гордість». І якщо «От Кутюр» це досить компактний комплекс преміум-сегменту, то «Гордість» це цілий житловий район із, більш ніж 30 будинками, що повністю опалюватимуться виключно тепловими насосами.

Мешканці не будуть переплачувати за газ на кожному кубометрі, їм не доведеться чекати офіційного початку опалювального сезону, що є досить великою проблемою в міжсезоння, а ще їх «зігріватиме» думка про те, що тепло в їхній домівці не шкодить довкіллю. Адже газове опалення залишає вуглецевий слід, масштабніший за викиди від машин, а теплові насоси для природи абсолютно безпечні.

У комплексах на теплових насосах люди зможуть забути про хвилювання щодо нового цінника, виданого на газ державою, про переплати, затримки та забруднення природного середовища. А от квартири з альтернативними системами опалення будуть постійно дорожчати. 

Коментарі (4):

  1. задовбали ті тарифи... скільки вже можна

  2. було б добре, якби то було правдою...

    1. надіюсь шо є ше чесні люди і чесні забудовники

  3. круто, що забудовники йдуть в ногу з часом!

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *