Портативні колонки: як вибирати?

image
Іра Поліщук / 21.03.2024 / 0 Коментарів

Поява касетних магнітофонів була першою революційною подією для меломанів, які мріяли про повну мобільність. Із роками подібна техніка ставала компактнішою, мінялись носії, але проблема з якістю звучання залишалася гострою. Допоки не з'явилася портативна акустика. Сьогодні дискотеку з потужною гучністю можна влаштовувати будь-де, і лише від бюджету на придбання такої техніки залежить, наскільки якісним буде кінцевий результат, як за гучністю, акустичними характеристиками, так і за іншими габаритами.

Класифікація портативних колонок

Є декілька різновидів переносних колонок, залежно від кількості динаміків:

  1. Моноакустика — це гаджет з одним динаміком. Він може бути досить потужним, але звучання буде відповідним, тобто пласким. Для галасливої компанії прийнятний варіант.
  2. Стереопристрої. У наявності мінімум 2 динаміки, звук чистий та певною мірою об'ємний, але мобільність такої акустики значно зменшена.
  3. Акустичні системи. Зазвичай, такі колонки доповнені сабвуфером, часто зі вбудованим підсилювачем, тобто якість звучання найкраща, але носити із собою таку систему — не дуже гарна ідея.

 

 

 

Як вибрати оптимальний варіант

Якщо ви мобільний користувач і обожнюєте слухати музику «на ходу», то потрібна модель, яка важить не більше кілограма. Відповідно якість звучання та й вартість портативної колонки на сайті Алло такого формату не буде надто високою. Для проведення вечірки краще вибирати модель із сабвуфером. Колонки такого формату є легкими, але із невеликою потужністю. Якщо хочете вразити гостей гучністю — такі моделі важать приблизно 4-8 кг. На які характеристики треба звертати увагу під час вибору:

  1. Кількість динаміків, від цього залежить якість звучання.
  2. Габарити пристрою. Більшість моделей важать приблизно 1 кг, і тут є чітка закономірність: чим потужніше акустика, тим вона більша та важча.
  3. Потужність. Бажаєте придбати компактний, кишеньковий пристрій? Тоді вам буде достатньо потужності 1.5-2 Вт. Стереосистема із гарними характеристиками потягне на 20 кВт, колонки із сабвуфером для домашнього використання можуть мати потужність до 100 Вт (до цього показника може бути включено потужність басів, хоча частіше вона вказується окремо).
  4. Комфортність використання. Мова йде як про підтримання створення пари, так і про можливість використання пристрою автономно, без участі смартфона.

 

Як користуватися

 

Переважна більшість портативних колонок працюють під керуванням додатка на смартфоні, використовуючи для синхронізації модуль Bluetooth. Дорожчі моделі допускають підключення до 10 колонок в один ланцюг, що дає змогу отримати реальне об'ємне звучання. У характеристиках такої акустики має бути вказано підтримання функцій Party Hand або Party Chain. Є моделі, які можуть продовжувати звучати, навіть якщо ви відповідаєте на дзвінок. Для похідного використання рівень захисту має бути відповідним, в ідеалі це IP67. Нарешті, велике значення може мати автономність, яка залежить від ємності вбудованого акумулятора.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *