Прищі на спині: чому виникають та як позбутися

  • Головна
  • ЛАЙФ
  • Прищі на спині: чому виникають та як позбутися
image
Іра Поліщук / 15.11.2022 / 0 Коментарів

Якщо говорити про те,  звідки беруться прищі на спині, то за великим рахунком, причин появи є всього дві: внутрішня причина та зовнішня.

Причини зовнішні

Зовнішні причини – це,  зазвичай,  запальна реакція шкіри на несприятливе оточення.

У більшості випадків до висипання призводять наступні фактори:

Недостатній рівень гігієни.  У зоні лопаток на спині є багато підшкірного жиру, який може стати живильним середовищем,  у якому будуть розмножуватися різні бактерії,  які і є першопричиною до виникнення прищів. Отож,  якщо у кого спостерігається підвищений рівень вироблення підшкірного жиру, то важливо ретельно займатися гігієною спини.

Очищення агресивне.  Використання різного роду мочалок,  щиток, скрабів, також активних засобів, які при очищенні травмують шкіру,  знищують корисні бактерії,  можуть спровокувати появу прищів.

Гарячі ванни на постійній основі, надмірне відвідування саун та лазень.  Для грибів та бактерій висока температура і підвищення вологість також можуть стати живильним середовищем. Тож висипи вам гарантовані.  Зауважимо, що коли ви купаєтесь у не дуже чистій воді, наприклад,  у природній водоймі,  де вода застояна, то  можете захворіти на псевдомонадний фолікуліт.

Одяг із синтетичних тканин. Такий одяг може стати своєрідним термосом,  який не буде відводити вологу, що виділяється,  та не дозволяти шкірі, так би мовити, дихати. Тож піт,  який буде активно виділятися через погано вентиляцію, «покращить»  самопочуття мікробів.

Светри та футболки, щільні, що облягають.  Такий одяг буквально буде втирати у пори шкіри піт та бруд.

Волосся розпущене, довге,  яке швидко вкривається зайвим жиром.  Таке волосся, зазвичай у дівчини, «ділиться» жиром та брудом зі шкірою вашої спини,  а кінчики волосся можуть провокувати шкіру виробляти підшкірний жир у надлишку.

Серед інших причин зовнішніх,  які провокують висип у чоловіка,  може бути навіть рюкзак, який ви носите постійно на спині,  і він стане провокатор прищів, або якщо ви постійно їздите у машині, і сидіння буде дратувати шкіру,  викликаючи відповідно запалення.

Прищі на спині причини внутрішні

До таких причин медики відносять:

Генетику. Це якщо ваші батьки так само мали схильність до акне та прищів

Зміни у вашому гормональному фоні. Адже нерідко у підліткові роки виникають у багатьох прищі на плечах та спині, що пов'язано з віковою перебудовою організму. Якщо говорити про прищі у жінки, то вони можуть бути спричинені  стрибками гормонів під час вагітності,  «критичних днів», або навіть при наявності синдрому полікістозних яєчників, коли спостерігається підвищення рівня чоловічих гормонів.

Стресові емоційні навантаження, які  безпосередньо мають вплив на гормональний фон та імунну систему, що своєю чергою провокують висипання. А якщо ви дуже полюбляєте видавлювати прищі, то бути готовими для збільшення запальної реакції та виникнення рубців.

Харчування з особливостями.  Безпосередній зв'язок між тим, що ви їсте, та виникнення прищів на спині досі не доведений. Проте зменшення споживання  продуктів з високим глікемічним індексом та молочних продуктів, тобто дотримання дієти, допоможе зменшити прояви акне.

Ліки. Зокрема, стероїди, літій, який застосовується для лікування біполярного розладу, а також деякі медпрепарати, які приймають при діагностуванні епілепсії.

Як позбутися прищів на спині простими способами

Якщо ви, проаналізувавши спосіб життя або зовнішні причини, які ми назвали вище,  на деякий час виключили  їх,  одночасно спостерігаючи за станом шкіри, і це не допомогло, то варто діяти у комплексі:

Приймайте душ двічі на день,  але про гарячу воду забудьте -  мийтесь під  холодною або теплою водою. А  після того, як вийшли із ванної кімнати, протріть спину тоніком,  на якому зазначено, що він для жирної шкіри.

Під час того, як миєте голову шампунем, використовуєте бальзам чи кондиціонер для волосся,  намагайтеся слідкувати, що усе це не стікало по лопатках та плечах.

Очищуйте шкіри правильно.  Це означає нанесення косметичних засобів двічі на день, причому вони повинні бути спеціальними, із-за значення, що це для шкіри, схильної до свербіння, лущення, чи проти сухості.

Якщо ваша шкіра Із підвищеним рівнем підшкірного жиру,  наявністю чорних точок або закритих комедонів,  то варто використовувати засоби, які мають у складі гліколеву кислоту, саліцилову кислоту,  сірку або олію чайного дерева.

Не користуйтесь губками та мочалками. Тим більше не очищуйте шкіру агресивними методами. Звісно, якщо ви не хочете занести інфекцію, то не видавлюють прищі.

Носіть одяг вільної конструкції,  виготовлений з натуральних тканин, що дихають, або є вологовідштовхуючими.

Спробуйте зробити зачіску на коротке волосся або підібрати доверху його так, щоб воно не торкалося спини.

Експериментуйте зі своїм раціоном. Спостерігайте, як змінюється рівень висипань, якщо виключити вживання молока, випічки, картоплі, макаронів, білого хліба.

Уважно прочитайте інструкцію до ліків,  які ви приймаєте.  Можливо, висипання зазначені як побічний ефект. Тоді зверніться до лікаря, щоб він підібрав альтернативу.

Боріться зі своїм стресовим станом самостійно або за допомогою психотерапевта або психолога.

Як вилікувати прищі на спині за допомогою спеціальних засобів

На жаль,  при постійних висипах не допомагають прості засоби. І якщо ви переглянули свій спосіб життя, але кількість висипів не зменшилась,  варто звернутися до лікаря-дерматолога.

Зазвичай він попросить вас здати аналізи, докладно розпитає про здоров'я, спосіб життя, аби призначити відповідне лікування.

Серед медикаментозних засобів,  які використовуються для лікування акне,  є багато для зовнішнього застосування,  які або борються  зі збільшенням виділення підшкірного жиру, або є ефективними від бактерій.

Це можуть бути пігулки,  гормональні препарати,  антибіотики, яке добре зарекомендували себе для лікування прищів на спині.

Зокрема, добре зарекомендували себе такі препарати, які  містять у своєму складі бензоїл пероксид. який ефективно вбиває різноманітні шкідливі бактерії. Тому його часто використовують у дерматологічних гелях для душу,  емульсіях чи лосьйонах.

Якщо говорити про прищі на спині лікування мазями,  то часто використовують такий засіб,  який має у своєму складі азелаїнову кислоту. Це гель «Скінорен». Більш дешевий препарат, але так само у нього у складі є ця кислота  - це крем «Скіноклір». Серед інших мазей називають цинкову,  саліцилову, сіркову, мазь «Левомеколь».

При цьому варто пам'ятати, що, для прикладу,  цинкова мазь не є антибіотиком, хоча  володіє антисептичними характеристиками. Чому вона може не допомогти? Тому що причиною виникнення прищів у вас можуть бути кліщі або грибки.

А саліцилова мазь може боротися із чорними точками, акне, комедонами. Вона очищує та скорочує пори, володіє протимікробним ефектом.

Лікар також може порадити зробити процедуру хімічного пілінгу із гліколевою, саліциловою або ретиноєвую кислотами, що знімуть ураження верхнього шару шкіри,  вирівнюють її,  та спрямовані для боротьби з незначним висипом.

Також досить дієвими є мануальні та механічні чистки. Вони зменшать кількість чорних точок, але варто пам'ятати, що нерідко призводять до утворення рубців, тому використовувати їх всім не можна.

Також є побічні ефекти у стероїдних ін'єкцій. Вони є досить ефективними, але шкіра у місцях уколів може світлішати та стоншуватись.

Лазерні процедури допоможуть видалити нерівності шкіри та мають досить ефективну бактерицидну дію.

Глибокі запалення  та гнійні висипи можна усунути за допомогою фототерапії.

Також існує така ефективна процедура, як кріотерапія,  яка передбачає використання рідкого азоту,  що блокуватиме нервові імпульси, сприятиме усуненню почервонінь, очищенню шкірних покривів,  зменшенню висипів на спині.

Засоби народної медицини у боротьбі із прищами на спині

Для того, щоб вилікувати на спині великі прищі,  у пригоді стане олія чайного дерева, яку потрібно використати саме на місця висипу.  Можна це зробити навіть на ніч. За багатьма відгуками ця олія володіє ефективними антибактеріальними властивостями,  і висипи можуть пройти за один день.

Також у пригоді може стати такий універсальний засіб, як лимон,  сік якого ми змішуємо з водою у пропорції  1:1. Наносимо на проблемні ділянки,  а хвилин через 10 змиваємо. Для ефективності процедури її слід проводити кожні 3-4 дні.

У боротьбі проти прищів може допомогти ванна з вівсянкою,  яка здатна усунути висипання завдяки своїй протизапальній дії. Тобто,  висипаємо у ванну з теплою водою кілька столових ложок вівсянки, залишаємо на  хвилин 15, аби вона розбухла,  а тоді вже використовуємо ванну за призначенням.

 

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *