Після масованого обстрілу 10 жовтня 2022 року, коли російська терористична федерація випустила більш як 100 ракет по різних містах України та знищила низку об’єктів енергетичної інфраструктури в країні запровадили аварійні та екстрені відключення електроенергії. Протягом наступного тижня, до 19 жовтня, ракетами та дронами-камікадзе росіяни уразили та пошкодили 408 об'єктів інфраструктури, із них понад 45 — об'єкти енергетичної інфраструктури.
Методичні обстріли енергетичної інфраструктури протягом наступних днів, а надто 19 жовтня, завдали помітної шкоди.
22 жовтня російська ракета Х-101 влучила та знищила у Луцьку об’єкт енергетичної інфраструктури, а вибуховою хвилею було пошкоджено кілька житлових будинків.
Національний оператор НЕК «Укренерго» був змушений вдатись до планових відключень споживачів.
Відтоді українці змушені були пристосуватись до життя в нових реаліях – як вдома, так і на роботі чи навчанні.
Відключення електроенергії застосовують і до сьогодні, тож редакція Insider Media запитала у волинян, що вони роблять під час відключення світла, та якими лайфхаками можуть поділитись із нашими читачами.
Алла Надточій, депутатка Луцької міської ради
«У нас вимикають світло згідно з графіком. Я живу в багатоквартирному будинку у густонаселеному мікрорайоні, тому тут графіків дотримують майже завжди. Дуже рідко буває так, що світло не вимикають – хіба що перед святами. Найгірше, що через відсутність електроенергії зникає опалення, адже в нашому будинку дахова котельня. Тому буває так, що за мінусової температури повітря трохи холодно вдома. Але ці неприємності ми легко вирішуємо – просто тепло вдягаємося. Ставимось до цього спокійно і радіємо, що ворожі ракети не летять до нас, адже ми розуміємо, що енергетична інфраструктура знищується і не вистачає потужностей для всієї України.
Що робимо, коли немає світла? Спілкуємось в родинному колі, обговорюємо якісь питання, на які раніше не мали часу. Інколи граємо настільні ігри, слухаємо як дитина грає на музичних інструментах або читаємо новини та книги».
Лайфхаки: герлянди на батарейках, або які працюють від USB, ліхтарики, свічки та лампи на акумуляторах.
Микола Татарчук, в.о. начальника Волинської митниці
«Звичайно, що світло відключають як і у всіх. Я багато часу проводжу на роботі, а тут переважно світло є. Але наслідки відключення я теж добре відчуваю, бо це все відбивається і на зв’язку, і на побуті. 2022 рік подарував мені донечку, тому робимо все для того, аби дитина не відчувало дискомфорту через це».
Володимир Пшибельський, депутат Луцької міської ради
«З початком нового року світло у моєму мікрорайоні майже не вимикають. Хоча у листопаді-грудні електроенергії не було кілька разів на день по 6-8 годин. Під час відсутності електроенергії намагаюся зайняти себе корисними справами або просто відпочиваю. Порада для лучан при відсутності світла одна: завжди тримайте свої смартфони, ноутбуки, павербанки зарядженими».
Валентина Черниш, депутатка Волинської обласної ради, речниця Волинської митниці
«Працюю, бо на митниці включають генератори, а вдома є зарядна станція. Вона дозволяє забезпечувати роботу комп’ютера, зв’язку і всього найнеобхіднішого на час відключення, крім потужних електроприладів. Тому обходжусь без кави. Це не складно, а кажуть, що навіть корисно».
Алла Доманська, депутатка Луцької міської ради
«Світло вимикають по-різному, але більш-менш в межах графіка. Часом буває кілька днів не виключають, ти вже розслабляєшся, перестаєш про це думати, а тут раптом – світла знову немає. З лайфхаків нічого особливого: знаю свій графік, хоча б приблизно, і, відповідно, планую всі активності пов'язані з електрикою (звісно що це працює, лише коли графіку дотримується саме обленерго); для освітлення в темну пору я використовую гірлянди на батарейках. Вони дуже мені подобаються і я купувала їх раніше, зараз лише батарейки докупила.
В моєму будинку немає газу, тому я купила газовий балон для кемпінгу (такий що можна на заправці заправити) на випадок довгих відключень, щоб могти підігріти щось. Коли немає світла, то немає і води, тому завжди маю запаси. Виключення вдень мене майже не турбують, бо я переважно не вдома. Гірше, коли це трапляється вранці. Ввечері, як коли: якщо заряду ноутбука вистачає для виконання роботи, то все гаразд. Якщо ні, то вже гірше. А ще цей час можу використати для читання, чи просто побути в спокої, але це не часто вдається зробити».
Коментарів немає
Залишити коментар