Таке світле, і водночас піднесене, важливе для кожного християнина України свято, як Трійця, займає велике місце у переліку свят церковних. Аби гідно його святкувати, згідно із канонами та заповідями Божими, важливо знати, скільки днів святкують трійцю.
Так, Трійця не прив’язана до конкретної дати, тобто, немає сталого числа та місяця, коли її відзначають. Зважаючи на те, що її називають ще П'ятдесятниця, це свідчить, що її заведено відзначати на 50-й день від дати Воскресіння Христового.
А весь тиждень, який передує П'ятдесятниці, в Україні заведено називати Зеленим.
Свято трійця скільки днів святкують
В давнину тиждень, що передував цьому святу, ще називали Клечальним, від слова «клечання» (зелені гілочки, які використовували для прикраси хати) або Русальним.
Приготування до такого величного свята, як Трійця, розпочиналося у перші три дні тижня. А вже на четвертий – у четвер, і починались Зелені свята, тривалість яких - три дні «до» та три дні «після» церковного свята.
Саму Трійцю заведено відзначати три дні – з неділі до вівторка. А ось у суботу - Поминальну - традиційно моляться за душі померлих близьких, дорогих серцю, людей, та ставлять свічки у храмах.
Одна із найбільш важливих та урочистих служб виконується у перший день – неділю – у православних храмах України. Спочатку йде Божественна літургія, а ввечері – молебень, для вшанування пам’яті поблажливості Святого Духа на учнів Христа.
Наступного дня – у понеділок – православні відзначають День Святого Духа.
Скільки днів після трійці не можна працювати: суворі заборони
Наступний після Трійця тиждень має назву «Троїцький».
Зрозуміло, що існують досить суворі заборони, які обмежують фізичну працю як тижнем до, так і тиждень після свята.
Зокрема, діє заборона на працю на землі, хоча, якщо вірити повір’ям, цього дня можна розшукати скарб, адже земля у цей святковий день дарує щось цінне, але тільки вірянину.
Щоб вам не зашкодили русалки та мавки, які прокидаються саме на Трійцю, не рекомендується ходити у поля чи до лісу.
Аби не наврочити на наступний рік неврожай, ні в якому разі не відмовляйте бідним людям, які прохають про допомогу та просять милостиню.
Гріховним вважається також у ці дні пліткувати, брехати чи заздрити, думати про погане або злитись на якусь людину.
Говорячи про трійця скільки днів не можна робити, то головне, не прати, не прибирати, не шити, не поратись на городі три дні, тобто, неділю, понеділок і вівторок.
На ці дні навіть не рекомендується планувати весілля, аби убезпечити новостворену сім’ю від бід та негараздів.
За повір’ями, ті, хто не хоче шанувати велике релігійне свято та відпочивати у ці дні, може цим непослухом накликати на рідну оселю та близьких біду.
А ще у такі світлі святкові дні всіма силами уникайте прояву негативних емоцій та ні в якому разі не знищуйте рослини: суворо заборонено рубати та спилювати дерева!
Коментарів немає
Залишити коментар