У Боратинській громаді відроджують традиції бджолярства

  • Головна
  • ЛАЙФ
  • У Боратинській громаді відроджують традиції бджолярства
image
Іра Поліщук / 02.04.2023 / 0 Коментарів

У музеї історії села Баїв і Волинського бджільництва відбулося обрядове дійство з нагоди Дня Теплого Олекси.

Про це повідомляють на веб-сайті Боратинської громади.

У Баєві добре знають і шанують традиції, а цього разу навіть запросили гостей, щоб показати, як проходить обряд благословення бджіл, яких за їхню працьовитість і користь для природи у народі називають «Божими комахами».

Чимало людей долучилися до цього дійства, дізнавшись багато нового не лише про сам обряд, а й про тонкощі взаємодії з бджолами, їхні особливості та життєвий цикл.

Очільник музею, пасічник Іван Душак показав гостям своїх крилатих підопічних і розповів про їхній соціальний устрій. В стінах музею учасники ознайомилися з експозицією, побачили, як виглядав традиційний бджільницький реманент, за допомогою якого видобували мед у давні часи, а також інші старожитності, наприклад, предмети домашнього побуту.

Після завершення обрядового дійства гостей запросили до не менш цікавої частини заходу — дегустації питних медів. Учасники змогли потішити смакові рецептори різноманітними напоями на основі продуктів бджільництва у поєднанні з традиційними українськими стравами.

Для гостей заходу також представили широкий асортимент медової продукції, до якого увійшли не лише різні сорти меду та ласощів з нього, а й лікувальна та доглядова косметика на основі продуктів бджільництва. Був там навіть бджолиний помор, який, як виявилося, володіє потужними оздоровлюючими властивостями. Тож може, «мертві бджоли не гудуть», як співають у відомій усім пісні, зате чудово лікують різні хвороби.

«Медова» екскурсія не залишила байдужими ні гостей, ні господарів, подарувавши всім на кілька годин настрій неабиякого піднесення, що у наш складний час особливо цінується.

«Бджола існує стільки, скільки існує життя на Землі. Відродження бджолярства має велике значення для розвитку нашої громади і нашої країни взагалі, адже Україна є чи не найбільшим експортером меду на світовий ринок», — каже жителька Боратинської громади Галина.

«Сьогодні, побувавши на цьому заході, я спостерігала обряд, традицію, яку споконвіків використовують бджолярі — освячення вулика. Було дуже цікаво, змістовно, думаю, це можна віднести до нематеріальної культурно-історичної спадщини», — розповідає про свої враження Людмила, жителька Боратинської громади.

Серед організаторів заходу — Володимир Дмитрук, віце-президент Спілки пасічників України. Маючи двадцятирічний досвід у галузі бджільництва та здійснюючи активну громадську діяльність, Володимир щедро ділився своїми знаннями з учасниками.

«Ми працюємо не для себе, ми працюємо для людей. І коли тебе уважно слухають, ще й потім щось запитують, щось хочуть придбати — це дуже приємно. Люди стають добрішими, здоровішими. Тому такі заходи слід проводити частіше, залучати до цього якомога більшу аудиторію, щоб ми, пасічники могли донести до людей цю продукцію. Адже ми лише допомагаємо нашим бджілкам зафасувати і правильно подати їхню роботу. Я колись почув цікаву тезу, що пасічник — це посередник між бджолою і людиною. Отаким посередником мені цікаво бути, хоча, за фахом я інженер-механік. Тож такі зустрічі дають наснагу для нових звершень», — ділиться своїми враженнями Володимир Дмитрук.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *