У чому відмінність між ETH 2.0 та ETH 1.0?

image
Оля Коновалова / 01.09.2022 / 0 Коментарів

Оскільки довгоочікуване злиття Ethereum наближається до середини вересня, дебати щодо того, що таке ETH 2.0, стають частішими та запеклішими. Поки інвестори з досвідом роботи з криптовалютами обговорюють потенційні наслідки злиття, початківцям у криптовалюті ця концепція може бути незнайома. У цій статті йдеться про основи ETH 2.0 і чим він відрізняється від ETH 1.0.

«Перевага Ethereum 2.0 для користувачів полягає в тому, що він робить винагороди доступними для все ширшої аудиторії, оскільки в стейкінгу бере участь більше користувачів, на відміну від майнінгу з попередньою платформою Proof of Work», — зазначила Лілі, фінансовий директор Huobi Group. Користувачі зможуть робити ставки ETH 2.0, запускаючи власні вузли перевірки або використовуючи сторонніх постачальників ставок. Huobi Global також планує запропонувати такі можливості для своїх користувачів»

Що таке ETH 2.0?

Порівняно з ETH 1.0 або ETH 1.X, ETH 2.0 можна розглядати як оновлення мережі, спрямоване на підвищення ефективності та масштабованості всього ланцюжка Ethereum, щоб краще відповідати вимогам, викликаним збільшенням обсягів транзакцій. Основною відмінністю між ETH 1.0 і ETH 2.0 є механізм консенсусу, який використовується: ETH 1.0 реалізує модель Proof of Work (PoW), тоді як ETH 2.0 використовує модель Proof of Stake (PoS).

ETH 1.0 широко відомий як рівень виконання, на якому знаходяться розумні контракти. ETH 2.0 називається консенсусним рівнем, який гарантує, що учасники мережі діють відповідно до встановлених правил.

Коли з’явилася концепція ETH 2.0 і як вона працює?

ETH 2.0 — це поетапний проєкт, який розпочався наприкінці 2020 року з метою покращення пропускної здатності та масштабованості мережі. Весь процес може тривати кілька років. Кожна фаза вносить нові покращення у функції та пропускну здатність мережі Ethereum

На першому етапі, який розпочався 1 грудня 2020 року, Ethereum випустив Beacon chain, облікову книгу, яка керує та координує мережу стейкерів. На відміну від сучасної основної мережі Ethereum, ланцюжок Beacon не обробляє транзакції чи взаємодії смартконтрактів. Натомість це послужило для впровадження PoS в екосистему Ethereum.

Друга фаза відома як консолідація, що стосується злиття мережі Beacon і основної мережі Ethereum, яке, ймовірно, відбудеться 19 вересня. Після злиття механізм консенсусу мережі Ethereum перейде з моделі PoW на модель PoS.

Завершальний етап — Sharding. Це поширене поняття в інформатиці. У контексті Ethereum Sharding працюватиме синергетично з агрегаціями рівня 2, розподіляючи накладні витрати на обробку великої кількості даних, необхідних для зведення, на всю мережу. Згідно з офіційним вебсайтом Ethereum, Sharding, який, як очікується, відбудеться у 2023 році після фази консолідації, зменшить перевантаження мережі та збільшить кількість транзакцій за секунду.

 Які основні відмінності між ETH 2.0 і ETH 1.0?

Порівняно з ETH 1.0, ETH 2.0 слід розглядати ближче до революції, ніж до звичайного оновлення. Відбудуться наступні основні зміни:

  • Механізм консенсусу вперше переходить від моделі PoW до моделі PoS. Це перша реалізація інноваційного консенсусного протоколу Casper FFG на основі PoS.

  • Згідно з механізмом консенсусу PoW, ETH1.0 має лише один головний ланцюг. ETH 2.0 матиме ланцюжок Beacon і ланцюжок сегментів 1024 для підвищення масштабованості. Різні трекові ланцюги можуть спілкуватися один з одним і однаково контролюються та перевіряються ланцюгом Beacon.

  • Токенізований актив в ETH 2.0, ймовірно, буде називатися BETH або Beacon ETH. Оригінальний токен ETH не можна використовувати в ETH 2.0, а власники токенів ETH повинні використовувати токен ETH у співвідношенні 1:1 до BETH. Цей механізм викупу оброблятиметься смарт-контрактом на ETH 1.0 і контролюватиметься мережею Beacon.

  • Стекінг стане однією з основних функцій ETH 2.0. Користувачі можуть поставити 32 BETH, щоб стати валідатором у мережі Beacon.

Переваги ETH 2.0

Простіше кажучи, згідно з офіційним веб-сайтом ETH, кінцевими цілями дорожньої карти ETH 2.0 є механізм консенсусу PoS і шард-ланцюжки, які зроблять мережу більш екологічною, безпечнішою та ефективнішою.

Наразі механізм консенсусу ETH1.0 базується на моделі PoW. PoW покладається на хешування (обчислювальну) потужність, відому як «майнінг», для створення блоків у ланцюжках. Через характер майнінгу PoW вимагає високого споживання електроенергії, що є основною причиною, чому деякі країни заборонили майнінг.

Оскільки модель PoS покладається на валідатори, а не на майнінг консенсусу, вона вважається вдосконаленням у порівнянні з моделлю PoW, яка забезпечує високий рівень безпеки та стабільності, а також економію енергії.

Основний ланцюг ETH — це один ланцюг каскадних блоків. Доступна потужність обробки транзакцій обмежена потребою кожного вузла обробляти та перевіряти кожну транзакцію в цих каскадних блоках.

Sharding — це механізм, який розділяє основний ланцюг ETH і розподіляє обробку даних між багатьма вузлами. Таким чином транзакції можуть оброблятися одночасно в паралельних ланцюжках сегментів. Уявіть кожен ланцюжок гусениці як нову смугу, додану до жвавого шосе, оновлюючи Ethereum з односмугової до багатосмугової.

Зараз ETH може обробляти близько 30 транзакцій за 1,0 секунду, що часто спричиняє затримки та затори. ETH 2.0 обіцяє здатність обробляти 100 000 транзакцій в секунду, які можна виконувати через ланцюжки сегментів.

ETH 2.0 також був розроблений з урахуванням безпеки. Більшість мереж PoS мають мало валідаторів, що робить систему більш централізованою та ставить під загрозу безпеку мережі. ETH 2.0 вимагає мінімум 16 384 валідаторів для досягнення децентралізації та підвищення безпеки.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *