Відновлювані джерела енергії підвищать цінність біткоінів

  • Головна
  • ЛАЙФ
  • Відновлювані джерела енергії підвищать цінність біткоінів
image
Оля Коновалова / 06.07.2021 / 0 Коментарів

Різке зростання цін на біткоіни з кінця минулого року зробило криптовалюту альтернативним інвестиційним інструментом як для інституційних, так і індивідуальних інвесторів. Використання відновлюваних джерел енергії в майнінгу біткоінів стане важливим кроком у розвитку індустрії, оскільки матиме позитивний вплив не тільки на навколишнє середовище, але і підвищить інтерес інвесторів до цієї криптовалюти. Енергоефективність стане одним з основних критеріїв, на який розробники будуть звертати увагу в майбутньому.

Альфан Гогус, регіональний директор Huobi Global в СНД зазначив, що: "Технології блокчейну і криптовалюти показують, що їм відведена важлива роль в майбутньому нашої фінансової системи. Останнім часом однією з найбільш висвітлюваних в пресі тем є споживання енергії для отримання біткоінів. Оскільки блокчейн і криптовалюта - це майбутнє фінансів, то найкращим способом для забезпечення стійкості системи повинен стати пошук можливостей використання відновлюваної енергії в процесі майнінгу. Створення стійкої системи є базовою потребою, оскільки ми рухаємося в майбутнє".

Чому при майнінгу біткоінів споживається багато енергії?

Для надійного і безпечного запису та перевірки транзакцій в мережі блокчейн використовуються "алгоритми консенсусу" для досягнення згоди між непов'язаними сторонами в мережі. Алгоритм консенсусу Proof-of-Work, який використовується біткойном, має такий істотний недолік, як високий рівень споживання енергії.

Для того, щоб транзакції, здійснені в мережі Bitcoin, були підтверджені, вони повинні бути майнерами додані в блоки, після чого перевірену версію публікують через мережу. Велика кількість транзакцій, здійснених на цьому етапі, об'єднується в пул. Криптографічна проблема, необхідна для створення блоку, вирішується в середньому за 10 хвилин. Блок поширюється серед усіх зацікавлених сторін і додається в ланцюжок за допомогою надання доказів того, що проблема вирішена всією мережею. Таким чином і майнери заробляють біткоіни в обмін на створені ними блоки.

Цей процес трохи нагадує лотерею, де система випадковим чином призначає майнера для перевірки транзакції. В цей час комп'ютери майнерів, які очікують проведення транзакції, споживають електроенергію.

Скільки електроенергії витрачається на біткоіни?

Річне споживання електроенергії по всьому світу, що витрачається на майнінг біткоінів, становить 61,76 ТВт (теравата), що дорівнює 0,28% від загального споживання електроенергії.

Може здатися, що кількість енергії, спожитої при майнінгу BTC, досить висока. Але якщо цей показник порівняти зі споживанням енергії, необхідної для функціонування традиційної фінансової системи, то картина відразу зміниться. Традиційному фінансовому сектору необхідно приблизно 140 ТВт енергії для роботи серверів, банківських відділень і банкоматів по всьому світу. Іншими словами, в 4 рази більше, ніж річне енергоспоживання біткоінів.

Світовий підхід до майнінгу біткоінів

До недавнього часу більшість світових майнерів біткоінів знаходилися в межах Китаю. Однак китайський уряд запровадив жорсткий контроль та заборонив майнінгову діяльність в країні. Після такого повороту інші країни заявили про своє бажання розмістити майнінг біткоінів у себе. Серед цих країн - США, сусідній Китаю Казахстан, країни Центральної Азії та Східної Європи. Іран, який заборонив майнінг біткоінів до 22 вересня 2021 року через брак електроенергії, претендує на те, щоб інтегрувати біткоіни в канали своєї зовнішньої торгівлі.

Рішення - в відновлюваній енергії

Майнери не тільки генерують нові біткоіни, вони також використовують комп'ютери для перевірки транзакцій та запобігання шахрайству. Чим більше майнерів, тим швидше здійснюється перевірка транзакцій, що призводить до зменшення випадків шахрайства при операціях з біткоінами. Іншими словами, чим більше енергії витрачається на отримання біткоінів, тим безпечнішою стає система, оскільки для злому мережі Bitcoin потрібно більше енергії, ніж спожито мережею для виробництва цієї криптовалюти.

Нарощування джерел відновлюваної енергії для майнінгу біткоінів - найбільш очевидне, що буде зроблене в найближчому майбутньому. Усвідомлення того, що майнінг біткоінів повинен здійснюватися шляхом використання відновлюваних джерел енергії, вважається важливим кроком для розвитку індустрії.

Ілон Маск, який свого часу активно цікавився криптоіндустрією, підтвердив, що компанія Tesla знову буде приймати оплату в біткоінах, коли майнінг почне використовувати 50% відновлюваної енергії. Цей приклад показує нам, що використання чистої енергії позитивно вплине не тільки на навколишнє середовище, але і на інтерес інвесторів до біткойнів.

Технологія розробки блокчейну вдосконалюється і розвивається. Блокчейн-мережі нового покоління надають перевагу таким механізмам консенсусу, як Proof-of-Stake, що є більш ефективними з точки зору енергоспоживання і продуктивності. Енергоефективність повинна стати одним з основних критеріїв, який будуть враховувати розробники, бажаючи зробити галузь стійкішою.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *