Як стати відповідальним автором?

image
Оля Коновалова / 25.07.2022 / 0 Коментарів

Сьогодні, як ніколи, просто створювати та поширювати повідомлення для великої аудиторії: локальної, національної чи, навіть, світової. Для цього достатньо мати телефон чи комп'ютер, доступ до Інтернету й бажання ділитися інформацією. Тож кожен із нас просто зобов'язаний навчитися бути відповідальним творцем і правильно використовувати медіа для самопрезентації. Звичайно, не всі ведуть власний профіль у Фейсбуці чи Інстаграм, проте тим, хто його має наші наступні рекомендації будуть корисними.

Для початку, дайте собі відповідь на головні питання – на кого ви хочете впливати, коли публікуєте оновлення у Фейсбуці чи Інстаграм? Чи обмежується ваша аудиторія та доступ до переглядів друзями, колегами чи, навпаки, ваш профіль відкритий для всіх? Чи те, що ви публікуєте, є точним зображенням того, ким ви є і яким є ваше життя? Якщо ці питання видаються вам надто серйозними, пам'ятайте, багато роботодавців переглядають профілі потенційних працівників, а в Європейському Союзі така практика взагалі офіційно рекомендована. Тож, або ведіть свою сторінку в закритому режимі й для вузького кола близьких людей, або ж зважайте на потенційні наслідки вашого відкритого віртуального життя.

Для того, аби стати відповідальним творцем медіаконтенту, варто перевіряти інформацію, фото та відео, які ви публікуєте, дотримуватися авторських прав і просто дбати за якість – розмите і криве фото навряд чи прикрасить ваш профіль.

У час російсько-української війни, що також розгортається і в медійному полі, дуже важливо не публікувати інформації, що може зашкодити українським військовим чи цивільному населенню. Не можна фіксувати маршрути руху військових або техніки, місця їх дислокацій, або ж наслідки ворожих влучань. Надмірна агресія, мова ненависті чи заклики до не конструктивних дій не допоможуть нам перемогти. Пам'ятайте також, що всі соціальні мережі мають свої правила поведінки і їх порушення може призвести до тимчасової або навіть остаточної заборони Вашого профілю з усім створеним контентом.


Ця публікація була підготовлена в рамках проєкту «Громадськість за демократизацію» за сприяння Європейського Союзу, який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «Волинська фундація» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

 

Анна Данильчук, ГО «Волинська фундація»

 

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *