Хіба не чудово вирушити в закордонну подорож на своєму автомобілі? Така поїздка завжди дає свободу, комфорт, а з огляду на сьогоднішні складнощі з транспортом надає безліч можливостей. Разом із яскравими враженнями варто також приготуватися до іншої сторони подорожі – не звичних традицій, мови, високих цін, правил дорожнього руху та штрафів за їх порушення. Щоб уникнути негативних ситуацій від порушень ПДР та наслідків з колосальними грошовими витратами в разі ДТП, якщо воно сталося з вашої вини, потрібно оформити онлайн Зелену карту . Дізнайтеся, навіщо, і чому вона потрібна, а також про інші тонкощі документа в цій статті.
Для чого потрібна Зелена карта автомобілісту?
Грін-карта – так називається міжнародне ОСЦПВ. Як і звична автоцивілка, вона гарантує відшкодування постраждалим у ДТП, що сталася з вини водія, який має страховку. Єдине, що треба пам’ятати, діє поліс за межами України і є обов'язковим документом для всіх водіїв. Тому, щоб перетнути кордон вам необхідно купити Зелену карту в Україні.
Дія Зеленої карти поширюється серед 44 країн – учасниць угоди про єдину міжнародну систему страхування. Основна територія покриття поліса – європейські країни, але також захоплює Марокко, Іран, Туніс. Загалом умови оформлення страхового випадку, процедура оцінки у всіх країнах однакові і багато в чому схожі з українським ОСЦПВ, найбільше відмінностей у лімітах і штрафах. Якщо автоцивілка в Україні покриває шкоду майну в межах 250 тис. грн, а здоров'ю до 500 тис. грн на потерпілого, за Зеленою картою ліміти набагато вищі. Звісно, кожна держава встановлює свій, проте суми обчислюються переважно мільйонами євро, а є держави, в яких сума відшкодування взагалі не обмежена. Така політика виплат за страховкою дає змогу кожному учаснику руху почуватися захищеним за будь-яких обставин на дорозі.
Варто врахувати, що перетин кордону без Зеленої карти, а також пересування на авто в країні, де вона впроваджена, заборонено. Під час в'їзду без актуального сертифіката такі авто не пропускаються, а під час пересування країною водій ризикує отримати штраф. Суму штрафних санкцій також кожна держава призначає свою, але в будь-якому разі вона набагато перевищує штрафи в Україні за відсутність ОСЦПВ. Наприклад, у Німеччині це до 1000 євро, а в разі обтяження ситуації позбавлення прав до 18 місяців або арешт до року.
Що потрібно, щоб оформити міжнародну страховку на авто?
Для оформлення грін карти знадобляться дані із закордонного паспорта, водійського посвідчення і техпаспорта на транспортний засіб. Купити Зелену карту в Україні можна як в офісі страховика, так й онлайн і останнім часом останньому варіанту автовласники віддають перевагу через низку причин. Купівля через інтернет – це швидко, легко, дешево і доступно навіть, якщо ви перебуваєте вже за кордоном. Зробити це можна, наприклад, скориставшись страховим сервісом GreenTravel.ua. Тут на вас чекає продуманий агрегатор, використовуючи який можна в конфігураторі сформувати поліс, що відповідає вашим умовам поїздки.
Щоб оформити Зелену карту, достатньо в онлайн калькуляторі заповнити форму – вибрати територію, тривалість поїздки й вид транспорту. Калькулятор моментально підрахує ціну Зеленої карти та надасть найкращі варіанти від провідних страхових компаній.
На вартість поліса також впливає територія, зазначений термін поїздки, який може бути від 15 днів до року і вид ТЗ (під дію Зеленої карти потрапляють не тільки легкові авто, а й вантажівки, автобуси, мотоцикли, причепи). Варто зазначити, що саму тарифну сітку розробляють МТСБУ з НБУ, тому загалом у страховиків може виявитися незначна різниця в цінах. Однак на сайті GreenTravel.ua є можливість купити Зелену карту з найбільшою вигодою. Тут завжди знайдеться вигідна пропозиція, адже агрегатор безпосередньо взаємодіє з топовими великими страховиками і може запропонувати знижки, додатковий пакет допомоги та кешбек. Таким чином ви завжди можете розраховувати не тільки на надійний захист своїх закордонних поїздок, а й на вигідну покупку, яка дасть змогу заощадити бюджет, аби витратити гроші на щось більш цікаве.
Поради щодо купівлі Зеленої карти
Плануючи купівлю страховки варто звернути увагу на декілька моментів:
- Зараз електронний поліс має ту саму силу, що й паперовий документ, тож не хвилюйтеся під час онлайн оформлення.
- Оформляти поліс потрібно не пізніше, ніж за день до виїзду, інакше він не буде активним.
- Перед тим як приступити до купівлі, ретельно вивчіть страхувальника, його репутацію, наявність ліцензії на проведення такого роду угод. Провести перевірку і дізнатися, чи є компанія участницею бюро можна на сайті МТСБУ.
- Купуючи грін карту і заповнюючи поля форми обов'язково перевіряйте всі введені дані. Навіть якщо буде допущена одна помилка він може не відображатися і не відповідати вашим документам, створивши проблему на кордоні.
- Оформивши страховку перевірте її за номером, і така опція також доступна на сайті МТСБУ.
- Перед поїздкою переконайтеся, що Зелена карта в легкому доступі та завантажена для надання прикордонній службі. За бажання грін карту можна також роздрукувати, щоб мати обидва формати документа.
- Оформляти карту потрібно на весь період поїздки, навіть якщо передбачається, що авто в основному не використовуватимуть. Якщо термін дії грін карти закінчився, її можна оформити в онлайн режимі в українській страховій компанії. Якщо цього не зробити, варто приготуватися до значних штрафів та загрози, що за будь-якої ДТП, в котрому вас можуть визнати винним, доведеться відшкодовувати збитки.
- Також за відсутність Зеленої карти водія можуть зобов'язати придбати місцеву страховку, яка, як правило, дорожча за українську, обмежена територією однієї країни і має набагато менші ліміти для погашення збитків.
Тож плануючи будь-яку поїздку за кордон на авто, пам'ятайте: грін карта є вашим надійним захисником, який позбавить від стресу, штрафів, складних розглядів з поліцією, судом, потерпілими та великих фінансових втрат. Тим більше, що зараз оформлення страховки простіше, ніж будь-коли. Використовуючи сервіс GreenTravel.ua ви зможете оформити Зелену карту швидко й без складнощів, заощадивши час та гроші.
Коментарів немає
Залишити коментар