«40% складу армії – це жінки», – військовослужбовиця з Волині

  • Головна
  • НОВИНИ
  • «40% складу армії – це жінки», – військовослужбовиця з Волині
image
Оля Коновалова / 13.10.2021 / 0 Коментарів

14 жовтня українці відзначатимуть одразу кілька свят – День Українського козацтва, День Покрови Пресвятої Богородиці, День створення УПА та День захисника та захисниці України.

Останнє свято у липні цього року офіційно перейменувала Верховна Рада. Відтак, цього року вперше на офіційному рівні відзначать роль жінок-військовослужбовців у сучасній історії боротьби за незалежність України.

Як зазначається у пояснювальній записці, ухвалення закону сприятиме гендерно-збалансованому висвітленню ролі військовослужбовців обох статей та належному вшануванню жінок та чоловіків – захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу на рівні державного свята.

Учасниця бойових дій, ківерчанка, представниця Української асоціації інвалідів АТО Ірина Куцик у коментарі Інсайдер Медіа зазначила, що дуже важливо відзначити роль саме жінок у захисті країни.

«Це дуже добре, що вклад жінок помічають. Адже 40% української армії – це жінки. Кажуть, що ми це слабка стать, але ми і надійний тил».

Ініціаторкою ухвалення законопроєкту є народна депутатка Марина Бардіна.

«У 2008 році на службі в ЗСУ перебували 1800 жінок, наразі (станом на липень 2021 року, - ред.) службу проходить 31 757 жінок. Жінки все частіше стають на захист нашої держави, а отже, ми будемо забезпечувати більше можливостей для них на рівні з чоловіками нести службу в ЗСУ», – зазначила депутатка.

Україна почала офіційно відзначати День захисника у 2015 році, тоді ж влада скасувала святкування Дня захисника вітчизни (23 лютого).

Дата відзначення Дня захисника України – 14 жовтня – збігається з християнським святом Покрови.

За часів Запорізької Січі свято називалося Козацька Покрова. Для січовиків Богородиця була заступницею і покровителькою, а Покрова символізувала своєрідний небесний щит, захист від ворогів.

Пізніше військовий символізм свята взяли собі на озброєння бійці армії УНР в 1917-1920 роках.

А в 1940-х роках Покрову стали вважати своєю спасительницею бійці Української повстанської армії.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *