7 млн грн на котельні з бюджету Луцька: відкрили «кримінал»

  • Головна
  • НОВИНИ
  • 7 млн грн на котельні з бюджету Луцька: відкрили «кримінал»
image
Назар Тарадюк / 05.02.2025 / 0 Коментарів

23-річному ФОПу з Рівненщини Василю Борсуку заплатили понад 7 мільйонів з бюджету Луцька за те, що котельні ще наприкінці 2023 року обладнали джерелами резервного живлення.

Щобільше, шість підрядів від мерії він отримав буквально за кілька днів після реєстрації ФОПа. За фактом такого збагачення навіть відкрили кримінал. Під час огляду котелень 4 лютого обранці Луцької громади говорили, зокрема, й про роботу цього молодика, - пише «Конкурент».

Депутати змогли оглянути та дізнатися про роботу трьох міських котелень, які забезпечують теплом та гарячою водою різні райони обласного центру. Окрім однакової діяльності, їх ще й поєднує резервне живлення. Точніше – людина, яка це живлення під'єднувала.

Депутат Луцькради Михайло Наход декілька разів намагався допитатися в очільника ДКП «Луцьктепло» Івана Скорупського, за що заплатили такі немалі кошти. За час огляду другої за об'ємами міської котельні посадовець не зміг навіть пригадати вартість цих робіт.

– Ось дизельний генератор, у якого потужність – 500 кіловатів. Його поставили швидше, ніж когенераційну установку. Зараз у генераторі відпала необхідність.

– За чиї кошти він був придбаний?

– Очевидно, що він був придбаний за кошти бюджету міста. Нам його передали відповідним рішенням міської ради.

– І його підключення коштувало 800 тисяч?

– Я не знаю, скільки. У нас є рішення про передачу майна, у рішенні вказані суми. Я не пам'ятаю.

Така ж ситуація повторилась і на іншій локації. Там котельня набагато менша, проте вартість встановлення на ній генератора обійшлася в близько 3,5 млн гривень. Чому ціна облаштування резервного живлення тут виявилась у п'ять разів більшою, ніж на інших об'єктах, вкотре запитав Михайло Наход.

«Ви кажете, що міська рада передавала вам обладнання для резервного живлення. Чому його встановлення тут обійшлося у п'ять разів дорожче – 3,5 мільйона гривень. Там працював підприємець Борсук, який за тиждень зробив роботи на сімох котельнях. Тут вийшло найдорожче», – зазначив Наход.

Проте пояснити це ніхто не спромігся. Посадовці лише зауважили, що ці питання варто поставити очільнику департаменту житлово-комунального господарства Миколі Осіюку, який і відповідав за це.

Пізніше на фейсбук-сторінці Михайло Наход зауважив, що очікував на інші результати робіт. Мовляв, за такі великі кошти незрозуміло що робили.

«Особисто я очікував побачити вражаючі результати таких робіт, бо з бюджету міста лише ФОПу Борсуку було заплачено від 470 тис. до 3,5 млн залежно від котельні. Було цікаво з’ясувати, чому така різниця в сумах, але зрозумілого пояснення не отримав, бо ці роботи оплачувало не «Луцьктепло». Але нічого особливого я не побачив. Фактично було здійснено прокладання під землею чи над землею кабелів довжиною у декілька десятків метрів від генераторів до електрощитків чи підстанцій та встановлення там певного електрообладнання на кожній з котелень», – йдеться у дописі.

Він додає, що не є фахівцем у питаннях електропостачання, але побачене і здоровий глузд вказує, що вартість таких робіт суттєво завищена. Наход підкреслив, що ще влітку детективи Бюро економічної безпеки розпочали розслідування за фактом такого «хазяйнування» на котельнях.

«Не дивно, що по цих роботах детективами БЕБ у Волинській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні ще від 10 червня 2024 р. за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України. Йдеться про привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, що вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою і передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна», – пояснює обранець.

Читайте такожУ Луцьку 23-річному ФОПу виділили понад 7 млн з міського бюджету

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *