Афери з «Єдопомогою»: на Волині поліція розслідує випадки шахрайства

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Афери з «Єдопомогою»: на Волині поліція розслідує випадки шахрайства
image
Назар Тарадюк / 18.09.2024 / 0 Коментарів

До поліції надійшла заява від жительки с. Раків Ліс, Камінь-Каширського р-ну про те, що невідомі особи шахрайським шляхом виманили в неї гроші.

Про це інформують у Камінь-Каширському районному відділі поліції.

Використовуючи месенджер "VIBER", під приводом надання грошової допомоги "Єдопомога" з картки для виплат заявниці "Монобанк" прерахувала на рахунок грошові кошти в сумі 38400 грн.

Також надійшла заява від жительки с. Брониця, Камінь-Каширського р-ну про те, що невідомі особи, використовуючи невідомий номер телефону в меседжері "Vibеr", надіслали фішингове посилання про отримання "Єдопомоги". Заявниця ввела свої персональні дані та дані банківської картки з якої було списано кошти на оплату послуг в Інтернет-магазині FЕCEBK. Сума завданих збитків становить 16 626 гр.

Ще одна заява надійшла від жительки с. Залаззя, Камінь-Каширського р-ну, про те, що невідомі особи, шахрайським шляхом, під виглядом нарахування допомоги від "Єдопомога" за допомогою електронно-обчислювальної техніки з банківської картки заявниці "Приватбанк" здійснила переказ грошових коштів на картковий рахунок. Сума завданих збитків становить 520 грн.

У поліції наголошують: усі онлайн-послуги, що стосуються виплат від держави, міжнародних організацій можна отримати лише на порталі та в застосунку "Дія". Про зарахування коштів можуть повідомляти лише "Дія" та банк push-сповіщенням, у якому міститься лише текст, — жодних посилань. До того ж кошти зараховуються на картку автоматично, і ви можете одразу перевірити баланс у своєму онлайн-банкінгу.

"Якщо хтось вам пропонує отримати грошову допомогу через чат-бот, — це шахрайська схема! Якщо для отримання допомоги потрібно сплатити державне мито — це також шахрайська схема, оскільки під час отримання допомоги державне мито не сплачується.

Офіційну інформацію про грошову допомогу від держави та міжнародних організацій шукайте на державному сайті.

Будьте уважними до деталей під час введення своїх персональних даних, паролів, карткових реквізитів. Завжди звертайте увагу на доменне ім’я та зону сайту. Використовуйте для перевірки посилань та сайтів функціонал, який за лічені секунди безкоштовно перевірить сайт на шахрайство та віруси", - йдеться у повідомленні.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *