Атака рф по Луцьку: чому не всі почули сигнал повітряної тривоги

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Атака рф по Луцьку: чому не всі почули сигнал повітряної тривоги
image
Назар Тарадюк / 11.02.2025 / 0 Коментарів

У Луцьку не в усіх мікрорайонах під час повітряної тривоги, яка лунала 9 лютого о 2:44 ночі, спрацювала система оповіщення.

Саме тієї ночі ворог вкотре атакував Волинську область дронами, тож згодом у соцмережах лучани підняли проблему, що не чули сигналу йти в укриття. З’ясувалося, що це пов’язано зі встановленням нової системи оповіщення. Про те, що, зокрема, на Київському майдані у Луцьку, де чимало багатоповерхівок, не працює система оповіщення стало відомо з допису у Facebook-групі «Теревені про Луцьк». Одна мешканка міста запитала, чому там не працює оповіщувач тривоги, а інша додала, що й поблизу Палацу урочистих подій (РАЦСу) сигнал дуже тихий, - пише «Сила правди».

У начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Луцької міської ради Юрія Кирилюка, поцікавилися, що з новою системою оповіщення, на яку з бюджету громади восени 2024 року виділили 14 мільйонів гривень. Посадовець пояснив, що нинішня проблема з поширенням сигналу тривоги безпосередньо пов’язана зі встановленням на території громади цієї системи оповіщення.

«У нас зараз йде переобладнання сирен, будівництво нової місцевої автоматизованої системи. І з технічних причин були збої. Ми це налагоджуємо. Зараз приїхали спеціалісти з Києва, які встановлюють цю систему. Ми їм доповіли про цю проблему. Бо ж є сирени наші, з міської ради, а є сирени з обласної адміністрації, усі їх треба обʼєднати, тому такі збої можливі. Є технічні проблеми, ми працюємо над їх усуненням», – зазначив Юрій Кирилюк. 

Щодо особливостей встановлення нової системи, то посадовець розповів, що наразі ведуться активні роботи.

«Ми вже поставили автоматизовані робочі місця, усі сирени, поставили на вишці усе необхідне обладнання, а зараз відпрацьовуємо якраз усі технічні питання. Ми ще навіть не запускали тестування, ще треба встановити захист від блискавок. Тобто роботи ведуться. Треба й розуміти те, що старі радянські сирени теж виходять з ладу, ламаються, на жаль, і звук у них менший. Але поки місто ще не займається оповіщенням, це ще робить адміністрація», – додав Юрій Кирилюк. 

В ніч з 9 на 10 лютого, коли не усі лучани почули сигнал тривоги, Волинська область вкотре зазнала ворожої атаки російських безпілотників, лунали вибухи. 

Раніше повідомляли, що роботи з установки системи оповіщення виконає київське підприємство «Укрзалізничавтоматика». Власник цієї компанії Олексій Колесник є бізнес-партнером Зуріко Магамедова, який до повномасштабного вторгнення був пов’язаний із впровадженням систем оповіщення в росії

Пʼять нових сирен встановлять у Луцьку, а також ще п’ять – в Жидичинському, Прилуцькому, Княгининському, Боголюбському та Заборольському старостинських округах. 

Система матиме три рівні захисту і також буде передбачати можливість управління всіма пристроями із будь-якої точки. Вказується, що в адміністратора системи буде доступ до всіх її функцій, а у диспетчера – обмежений доступ, який встановлюватиметься адміністратором.

Змонтувати устаткування системи, провести пусконалагоджувальні роботи і передати її в експлуатацію, згідно з укладеним контрактом, повинні до 15 грудня 2025 року.

Читайте такожУ деяких районах Луцька не чути сирени після їх оновлення

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *