Безбар'єрність та ремонт доріг: на Волині відбулася оперативна нарада

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Безбар'єрність та ремонт доріг: на Волині відбулася оперативна нарада
image
Назар Тарадюк / 01.12.2025 / 0 Коментарів

На Волині під час оперативної наради говорили про реалізацію в області Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору.

Про це повідомив очільник Волинської ОВА Іван Рудницький.

«Ми часто бачимо рішення, ухвалені заради галочки, без врахування того, як цим користуватимуться на практиці. Так не має бути. Тож на оперативку запросили ветеранів, за сумісництвом представників ГО «Зруш скелю», для яких питання безбар’єрності є щоденним досвідом», - зауважив посадовець.

Він додав, що ветеран та керівник ГО «Зруш Скелю» Євген Сивопляс разом із побратимами, стикнувшись з труднощами людей з інвалідністю, вирішили об’єднати зусилля і таки зрушити цю скелю – і в плані доступності громадського простору, і, що важливо, у свідомому ставленні до норм безбар’єрності.

«Навіть сьогодні найскладнішими для людей з інвалідністю досі залишаються базові речі, які часто не враховуються при ремонтах та будівництві: ширина дверей, пандуси, доступ до приміщень. Розділяю позицію Євгена Сивопляса, що норми доступності не можуть залишатися «рекомендаціями». Це вимоги, продиктовані реальними потребами людей і вони мають стати обов’язковими для виконання», - повідомив Рудницький.

Він зауважив, у кожній громаді є люди з інвалідністю. Тому, на його думку, немає перепон у залученні представників громадськості як радників із безбар’єрності ще на етапі проєктування будівництва чи реконструкції.

«Це правильний і практичний крок. Також прошу усіх керівників громад відповідально підійти до подання звітності про виконання обласних завдань із реалізації стратегії безбар’єрності. І нагадаю, що усі перевірки об’єктів щодо покращення доступності повинні проводитись із залученням людей, для яких ці зміни призначені», - додав голова ОВА.

Також під час оперативної наради обговорили перспективу ремонту місцевих автомобільних доріг на 2026 рік. Обласний департамент ЖКГ та капітального будівництва разом із громадами провели обстеження доріг і визначили ділянки, які потребують першочергового ремонту. Для кожного об’єкта готуються кошторисні розрахунки, які будуть передані громадам для підтвердження співфінансування. Рудницький наголосив, пріоритетом у спрямуванні коштів обласного бюджету у 2026-му році лишаються сили безпеки й оборони. Однак, підтримувати дороги у належному стані необхідно для нормального життєзабезпечення громад та області вцілому. Мовиться про шляхи, якими курсують маршрутні сполучення, шкільні автобуси та швидкі. Тож провели аналіз й підготовчу роботу, аби не виникло сюрпризів у наступному році.

Окрім того, цьогоріч усі громади отримали перевиконання бюджетів, обласний в тому числі. Сумарна сума перевиконання усіх бюджетів становить близько 2 млрд грн. Відповідно, у кожного є певний ресурс, який дозволяє планувати видатки. Тож закликаю голів громад переглянути свої можливості та підійти до цього відповідально.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *