У Липинах хочуть збудувати ще одну багатоповерхівку, проте, кажуть люди, з порушеннями.
Щобільше, будівельники, зі слів жителів, мають намір відкусити шмат дороги та втрутитися у каналізаційну систему, яку власники домоволодінь облаштовували самотужки. Про це йдеться у сюжеті телеканалу «
«Ми купили ці ділянки у сільській раді ще у 2004 році. Тоді тут була зовсім інша генеральна схема. Ми взялись будувати своє житло, дуже багато праці в це вклали. Поруч мала бути двоповерхова будівля скандинавської місії, школа, індивідуальна забудова. Зараз на місці цього всього – хмарочоси», – розповідає Любов Миколаївна.
Мешканці бідкаються, бо замість тихого сільського життя – отримали фактично Шанхай із висоток. Нещодавно почали будувати нову багатоповерхівку, одразу за заправкою, впритул до обійсть людей. Останні – проти. Бо ж мало того, що виростуть нові поверхи відразу за АЗС, так ще й, як запевняють жителі цього району, майбутні парковки хочуть облаштувати за рахунок їхньої каналізації.
Щоб якось вплинути на ситуацію, люди перекрили виїзд будівельній техніці. Кажуть, возить пісок та руйнує дорожнє покриття, яке і так не дуже якісне. Коли на дворі дощить, вулиця й поготів перетворюється у болото.
«Ми перешкоджаємо виїзду з будівельного майданчика, щоб нам не псували дорожнє покриття. Вони мають з іншого боку виїзд, хай їдуть через свій будмайданчик. Зараз можете побачити, як вони копають по червоних лініях, де стоїть зроблена за наш кошт каналізація, хочуть її пересунути, а ми не даємо згоди», – пояснює ситуацію пані Валентина.
Виконроб своєю чергою каже: викликав поліцію, бо ж дорога нібито загального користування. Побоювання жителів він підтвердив – каналізацію таки переноситимуть. Щоправда, куди – не каже, напевно, великий секрет. Натомість люди впевнені – висунуть її на середину і так невеликої дороги.
Виконроб: Ми каналізацією не займаємось.
Журналістка: Але це ви відкрили її?
Виконроб: Я відкрив, щоб подивитися, як іде труба. Все.
Журналістка: А нащо вам це?
Виконроб: Ми каналізацію будемо переносити після погодження усіх документів.
Журналістка: Куди ви її будете переносити?
Виконроб: Це вже інше питання...
Мешканці кажуть: належить ділянка колишньому очільнику Луцької районної ради Олександру Гурському, якого, до слова, на цю посаду обрали з порушеннями та всупереч законодавству. Це призначення оскаржили в судді й феміда підтвердила – вибрали Гурського незаконно.
Зі слів жителів, комунальну землю, що була у власності Підгайцівської сільської ради, він орендував, а згодом отримав право викупу. У відділі земельних ресурсів та кадастру Підгайцівської сільради журналістам цю інформацію підтвердили та додали: викупили ділянку 22 січня 2025 року. Але сам Гурський на запитання про цю землю відповідати, мабуть, не схотів, бо ж просто-напросто кинув слухавку, коли почув питання про землею.
Керівник приватного підприємства «Ефект», яке й розгорнуло будівництво, Сергій Бохонко у коментарі пояснив: усі дозволи вони начебто мають. Мовляв, усе законно, а людям зайва висотка ролі не зіграє.
«У нас є проєкт, експертиза, є дозвіл, там вже побудовані будинки. І кажу: чи буде побудований четвертий будинок, це вже не має такого значення. Плануємо там десь 9 поверхів», – каже Бохонко.
Проте, як їм вдасться втиснути висотку так, щоб не були порушені будівельні норми з відстанню до АЗС, запевняє: вони про це подбають.
Нині на ділянці кипить робота, працює техніка. На людей, які по суті опинилися в заручниках ситуації, ніхто й не зважає.
Приїжджали сюди навіть представники Підгайцівської сільської ради, яка, власне, продала цю землю, де тепер хочуть втиснути висотку і лише розвели руками. Порадили людям: «Щось не подобається, то ідіть до суду» і вони підуть. Кажуть, не мають інакшого вибору й лишати це просто так не будуть.
Читайте також: Яку зарплату отримує голова Луцької райради, який змінив Омельчука
Коментарів немає
Залишити коментар