На Волині громадянина Білорусі, який приїхав до Луцька рік тому і не хотів повертатися на батьківщину, можуть видворити з країни примусово.
Про це пише «
Громадянин Білорусі Сергій Семеняк приїхав в Україну 3 жовтня 2021 року. У Луцьку проживав разом зі своєю цивільною дружиною. За законом, міг перебувати на території України не більше 90 днів протягом 180 днів, але перебував вдвічі більше. Крайній термін залишити нашу державу у нього минув ще у квітні 2022-го.
15 вересня працівники Служби безпеки України та поліції прийшли до квартири у Луцьку, де мешкав Сергій Семеняк, аби доставити його до відділу міграційної служби.
І лише після цього, 20 вересня, чоловік звернувся до Державної міграційної служби у Волинській області з проханням скласти заяву про надання йому статусу особи, яка потребує додаткового захисту. За його словами, йому відмовили через «відсутність дипломатичних зв’язків з Республікою Білорусь». Та все ж заяву-анкету на визнання його біженцем він заповнив.
7 жовтня Семеняк звернувся до суду з позовом до міграційної служби. Він просив скасувати рішення про примусове повернення в Білорусь чи третю країну. Чоловік пояснив, що до Білорусі в’їхати не може, адже через підтримку збройної агресії росії проти України митниця не працює. А для в’їзду на територію Польщі чоловіку потрібна віза. До того ж, з його слів, у разі повернення до Білорусі, його чекає переслідування за участь у протестних акціях у 2020-му році.
Однак суд не знайшов законних підстав для задоволення позову.
«Під час перебування на території України та станом на 15.09.2022 року позивач до підрозділів ДМС України у Волинській області та інших областей України щодо продовження термінів чи з інших питань перебування на території України не звертався та згідно наданої інформації сектором з питань шукачів захисту та соціальної інтеграції УДМС у Волинській області громадянин Республіки Білорусь Сергій Семеняк в процедурі отримання захисту в Україні не перебуває», – йдеться у рішенні Луцького міськрайонного суду.
Рішення може бути оскаржене протягом десяти днів з дня його проголошення.
Нагадаємо, українські військові, які служать на кордонах з білоруссю запевняють – на жодні провокації сусідів не ведуться, а продовжують укріплювати й охороняти державні рубежі.
Коментарів немає
Залишити коментар