білоруський диктатор олександр лукашенко продовжує активно підтримувати режим володимира путіна, водночас спостерігаючи за драматичними змінами, які відбуваються на міжнародній арені.
У своїх останніх заявах лукашенко відкрито висловив побоювання щодо можливого краху росії, намагаючись залякати інші країни Співдружності Незалежних Держав (СНД) перспективою дестабілізації регіону, - інформують у Центрі національного спротиву.
"Може скластися ситуація так, що будь-яка з наших держав без цієї єдності не обійдеться. І якщо ми сьогодні це не зрозуміємо, з кожним із нас розберуться окремо. Але якщо впаде Росія – в цю вирву ми будемо втягнуті всі", - заявив білоруський лідер.
Страх перед невизначеністю
Заяви лукашенка не є випадковими. На тлі тривалих санкцій, які Захід наклав на росію, економічних труднощів і військових невдач, диктатор все більше усвідомлює вразливість свого режиму, який сильно залежить від підтримки кремля. Втрата союзника у вигляді росії може стати фатальним ударом для білоруського режиму, який вже довгий час балансує на межі кризи. Він попередив, що нікому невідомо, "що буде завтра з нами, з нашими державами", й не виключено, що комусь з країн СНД доведеться йти до росії з простягнутою рукою і просити про допомогу.
"А останні події говорять про те, що нікому ми не потрібні. Ні росія, ні ми з вами", – побідкався білоруський диктатор.
Спроба залякати сусідів лукашенко намагався апелювати до страхів інших лідерів країн СНД, стверджуючи, що падіння росії призведе до дестабілізації всього пострадянського простору. Він малював сценарії, за яких можливий розпад росії призведе до політичного хаосу, етнічних конфліктів і навіть втручання зовнішніх сил. Такі заяви мають на меті переконати країни СНД у необхідності збереження єдності та підтримки росії як основного стабілізуючого фактора.
Спекуляції на політичній арені
Однак, насправді подібні заяви лукашенка можна розглядати як політичну спекуляцію. У своїй риториці він намагається підсилити власні позиції, демонструючи лояльність кремлю і намагаючись залякати потенційних противників. Водночас, його висловлювання також відображають глибокі страхи, що охопили білоруський режим, який все більше усвідомлює, що без російської підтримки його майбутнє стає невизначеним. Реакція міжнародної спільноти Міжнародна спільнота уважно слідкує за риторикою лукашенка і сприймає його слова з певним скептицизмом. Багато хто вважає, що такі заяви покликані не стільки попередити про реальні загрози, скільки створити інформаційний тиск на Захід і посіяти сумніви щодо доцільності санкційної політики. Варто зазначити, що спроби лукашенка залякати інші країни СНД не знаходять широкого відгуку.
Більшість з них усвідомлюють, що реальні загрози, з якими вони стикаються, виходять не від можливого падіння росії, а від авторитарних режимів, що прагнуть зберегти владу будь-якою ціною. Заяви олександра лукашенка про катастрофічні наслідки краху росії є яскравим прикладом того, як диктатори намагаються маніпулювати міжнародною спільнотою заради збереження власної влади. Вони відображають не тільки бажання залякати, але й глибокий страх перед невизначеністю, яка може настати в результаті серйозних змін на геополітичній карті світу. Однак, спекуляції та паніка не можуть замінити реальну політику, засновану на міжнародному праві та повазі до суверенітету держав.
Коментарів немає
Залишити коментар