Британія буде відстежувати вкрадене в Україні зерно

image
Оля Коновалова / 27.06.2022 / 0 Коментарів

Великобританія виділяє 1,5 млн фунтів стерлінгів ($1,8 млн) на відстеження вкраденого в Україні зерна, щоб відслідкувати, кому росія намагається його продати

Про це заявив міністр довкілля, продовольства та сільського господарства Великобританії Джордж Юстіс. За його словами, Британія надасть технології, які гарантують, що пшениця, вкрадена росією, не потрапить на світовий ринок.

"Ми повинні мати можливість перевірити походження пшениці. Великобританія є світовим лідером у галузі перевірки походження – точного регіону, в якому було вирощено культуру – за допомогою тестування ДНК... Ми працюємо над цим з іншими країнами, включаючи Австралію, щоб гарантувати, що вкрадена українська пшениця не потрапить на ринок", – зазначив Юстіс.

Раніше Туреччина, яку звинувачували у купівлі краденого зерна, заявила, що розслідує це питання. Проте поки вкрадених партій виявлено не було.

Нагадаємо, факти вивезення продовольства з окупованих територій України давно підтверджено супутниковими знімками

Як розповів заступник міністра агрополітики України Тарас Висоцький, першу пропозицію купити крадене зерно росія зробила Єгипту, проте купувати зерно відмовився. Після рфзвернувся до Лівану і також отримала відмову. Зрештою, продукції стали відправляти до Сирії.

Однак це зовсім не означає, що кінцевим покупцем є ця країна. Справа в тому, що Сирія – це "сіра зона", в якій зерно "губиться".

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *