Через російську агресію в Україні змінять шкільну програму

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Через російську агресію в Україні змінять шкільну програму
image
Оля Коновалова / 07.06.2022 / 0 Коментарів

В Україні внесуть зміни в навчальні програми з чотирьох предметів: захист Вітчизни, зарубіжна література, історія України та всесвітня історія.

Про це заявив заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко.

«Відповідно до наказу МОН зараз працюють групи високопрофесійних спеціалістів, які створюють зміни до навчальних програм. До 15 червня ці групи мають подати результати до МОН, і ці зміни ми будемо вносити окремими нормативними документами», – сказав Вітренко.

Читати також: Окупанти вивезли з маріупольських шкіл «розумні дошки»

Він додав, що насамперед це зміни до навчальних програм з предмету «захист Вітчизни».

«Зміни будуть стосуватися посилення практичної спрямованості цього предмету. Діти мають знати, вміти, буде посилено національно-патріотичне виховання і буде окремий блок, який стосуватиметься протимінної діяльності. Щоб діти були свідомі того, що не можна чіпати, що несе для них небезпеку», – сказав Вітренко.

Також, як додав заступник міністра, зміни будуть внесені в навчальні програми з зарубіжної літератури, історії України, всесвітньої історії. За його словами, із зарубіжної літератури буде виключено, наприклад, роман російського письменника Льва Толстого «Війна і мир».

Читати також: У Харкові випускники провели останній дзвоник біля руїн своєї школи. ВІДЕО

«Такого в Україні вивчати не будуть, тобто все, що виспівує орківські війська, все воно зникне з програми зарубіжної літератури. Історія України та всесвітня історія – ми горді тому, що вже ґрунтуємося на національних українських архівних документах. Будуть внесені зміни в методологію викладання історії та світової історії, робочі групи ретельно опрацьовують всі ці зміни і буде виписано взаємовідносини між українською нацією та “руським міром” на основі історичної правди», – наголосив Вітренко.

Стосовно того, чи залишиться в програмі хтось з російських письменників, Вітренко зазначив, що зараз йдуть дискусії стосовно цього питання, але програму зарубіжної літератури буде оновлено.

Також він розповів, що МОН проводить аудит місць, які у разі небезпеки можуть використовуватися як бомбосховища для учнів, також будуть розроблені відповідні вимоги до укриттів та спеціалізовані шляхи евакуації до них.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *