Через відключення гарячої води лучани можуть опинитися і без світла

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Через відключення гарячої води лучани можуть опинитися і без світла
image
Оля Коновалова / 22.05.2021 / 0 Коментарів

Лучани не були готові до раптового відключення гарячої води.

Починаючи з 7 години ранку 20 травня ДКП «Луцьктепло» було вимушене припинити гаряче водопостачання на невизначений термін.

Все через те, що уряд більше не регулюватиме ціни на газ для теплокомуненерго та не зобов’язуватиме НАК «Нафтогаз України» продавати блакитне паливо для них за фіксованою ціною.

«У зв'язку з неможливістю придбати через наявність у КП «Луцьктепло» боргів перед «Нафтогазом» та з огляду на повідомлення АТ «Волиньгаз» про припинення газопостачання до котелень підприємства з 07:00 20 травня 2021 року, ДКП «Луцьктепло» повідомляє споживачів про припинення надання послуги з постачання гарячої води від котелень, що працюють на природному газі», - таке повідомлення з’явилось напередодні на офіційному сайті «Луцьктепла».

Схожа ситуація виникла по всій країні. У зв’язку з цим міські ради звернулись до уряду з проханням врегулювати питання. Для цього у Луцьку скликали позачергову сесію.

У зверненні обранці громади зазначали, що ДКП «Луцьктепло» не має коштів не лише на авансовий платіж за газ, а й на погашення боргів за уже наданий.

Міський голова Ігор Поліщук зауважив, що припинення подачі гарячої води в міжопалювальний період згубно вплине на мережі, які й так є зношеними.

Перехід населення на бойлери, аби мати гарячу воду влітку, за словами Ігоря Поліщука, також не є варіантом, адже з 1 липня чи 1 серпня суттєво піднімається вартість електроенергії.

гаряча вода

Втім лучани, які уже мають електричні водонагрівачі, зіткнулись з іншою проблемою – неготовністю електричних мереж до різкого росту напруги.

Голова ОСББ «Весняні лелеки» Сергій Бусько у коментарі Інсайдер Медіа розповів, що відключення гарячої води спричинило не лише незручності для мешканців будинку, а й певні труднощі.

«Це стало справжньою несподіванкою для всіх. Люди, які молодші і користуються, наприклад соцмережами, то хоч трохи були проінформовані, а люди старші, які отримують інформацію або з газет, або з дошок оголошення, масово скаржились, чому ніхто не попередив», - зазначив Сергій Бусько.

Мешканці будинку нарікали й на проблеми з електрикою.

«Люди одночасно почали включати бойлери. І якщо десь є якісь застарілі контакти на з’єднаннях – доводиться постійно викликати електриків. Деякі голови ОСББ навіть забороняють мешканцям встановлювати бойлери, адже щитова просто не витримує. І поки не замінити повністю всі електромережі це питання буде виникати. Якщо людина якийсь потужніший бойлер включить, то одразу у всьому будинку пропадає електрика», - пояснив голова ОСББ.

Сергій Бусько наголошує, що через раптове відключення гарячої води ОСББ просто не встигли підготуватися.

гаряча вода

На

«Раніше було відключення води на місяць, завжди десь в липні, і люди намагались на цей період якраз десь взяти відпустку і поїхати на відпочинок. Контакти певним чином ржавіють і, коли люди отак зразу всі включають – стаються аварійні ситуації. Зазвичай перед відключенням ми готувались, обслуговували мережі, адже знали, що таке навантаження буде».

Наразі лише мешканці мікрорайону ЛПЗ отримують гарячу воду від котельні на вул. Боженка, 32, де воду гріє котел, що працює на альтернативному паливі – деревній трісці. А також споживачі котельні на вул. Даньшина, 10, яку підключили до мереж котельні на вул. Боженка, 32 та Волинського обласного госпіталю для інвалідів війни, де гаряча вода подається від котла на альтернативному паливі – деревній пелеті, встановленому в котельні у пров. Старицького, 6.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *