Чи потрібні відпочивальникам на Світязі перепустки від прикордонників

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Чи потрібні відпочивальникам на Світязі перепустки від прикордонників
image
Назар Тарадюк / 03.04.2024 / 0 Коментарів

Від прикордонників надійшло прохання, щоб власники турбаз на Світязі надавали списки усіх відпочивальників, хоч озеро й не входить у 5-кілометрову прикордонну зону.

Перемовини із прикордонниками щодо цього ще тривають, - розповів Суспільному секретар Шацької селищної ради Богдан Тимошук.

Самим туристам, які приїдуть на відпочинок на Шацькі озера, каже Богдан Тимощук, не потрібна перепустка від прикордонників відповідно до нещодавніх змін у прикордонному режимі.

«Якщо ж турист захоче прогулятись лісовими масивами Шацького краю поза населеним пунктом, то йому необхідно буде виготовити дозвіл на перебування в прикордонній смузі», – зазначив секретар Шацької селищної ради. Перепустка, з його слів, знадобиться також відпочивальнику у разі, якщо він замовить туристичну екскурсію у прикордонних територіях.

Зі слів керівниці Ковельської районної військової адміністрації Ольги Черен, у 5-кілометровій прикордонній зоні у Шацькій громаді знаходяться лише озера Пулемець, Піщанське та Пісочне. Бізнесу і відпочинковим комплексам, які там працюють, доведеться оформлювати у прикордонників спеціальні дозволи, як і туристам, які планують там відпочинок.

Від 7 березня 2024 року вступили у дію зміни, які Кабмін вніс до постанови «Про прикордонний режим». Щоб перебувати, проживати, або працювати у прикордонній смузі потрібен дозвіл встановленого зразка.

В межах Волині прикордонна смуга – це 5 кілометрів завширшки від лінії державного кордону протяжність якого 432 кілометри. Він пролягає на межі з Білоруссю, і з Польщею.

До прикордонної смуги не належать населені пункти, але щоб люди могли безперешкодно потрапити на поля, пасовиська чи сінокоси, – потрібна посвідка.

Волиняни можуть отримати дозвіл у 10-денний термін, оформлюватимуть його безплатно. Для цього потрібно звернутися у прикордонний загін через пошту, електронну адресу і особисто через уповноважену особу.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *