Чи є ризик, що землю в історичній частині Луцька відберуть?

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Чи є ризик, що землю в історичній частині Луцька відберуть?
image
Оля Коновалова / 02.06.2021 / 0 Коментарів

Ділянку в історичній частині Луцька можуть забрати під забудову.

Йдеться про землю поблизу синагоги, яка межує з прибудинковою територією на Караїмській, 40. Там розташовані складські приміщення, що орендує Волинський ОЦФЗН «Спорт для всіх».

У коментарі Інсайдер Медіа мешканці будинку розповіли, що будівельники попросили їх розібрати аварійні споруди для того, аби відремонтувати стіну. Люди переймаються, що будівельники «захоплять» і ділянку відведену для господарських потреб.

караїмська, 40

Член товариства охорони пам'яток історії та культури Віктор Мархалевський прокоментував дану ситуацію:

«Ця вся територія – це історична територія єврейського кварталу і раніше належала до центральної синагоги Луцька. На період початку Другої світової війни в Луцьку 60% населення складали євреї. В Луцьку було 55 синагог, а ця, яка розташована на вул.. Данила Галицького, 33 вважалась центральною синагогою. У приміщенні, де зараз готель, під час Другої світової війни був військовий шпиталь. В будинку на Караїмській, 40 був дитячий будинок. 

Всі оці споруди, які зараз люди використовують як сараї, ще за радянських часів людям надавали для господарських потреб та зберігання твердого палива. Зрозуміло, що з часом воно прийшло в такий занедбаний стан.

Тим більше, що у жителів будинку (вул.. Караїмська, 40) немає підвалів через високоґрунтові води, а для зберігання речей їм треба мати якісь господарські приміщення».

караїмська, 40

Свого часу право на господарську споруду в суді відстояв один з мешканців будинку на Караїмській, 40 Геннадій Ушаков.

У 2018 році чоловік отримав кілька приписів від інспекторів муніципальної варти, один з яких стосувався самовільного встановлення сараю на прибудинковій території. Тоді мунвартівці порадили чоловіку – або виготовити дозвільні документи на споруду, або демонтувати її.

Під час розгляду справи суддя зазначив, що законодавство не передбачає зобов’язувати фізичних осіб отримувати дозволи, погодження чи інші документи дозвільного характеру.

Цим самим суд скасував припис мунвартівців щодо демонтажу сараю.

караїмська, 40

Директор Волинського ОЦФЗН «Спорт для всіх» Олександр Кулаков у коментарі Інсайдер Медіа розповів, що будівельні роботи дійсно проводять, однак лише в чітко визначених межах.

«В нас багато спортивного обладнання і, щоб його зберігати, ми взяли в оренду приміщення,  одна стіна якого була в аварійному стані. Дійсно перемуровували стіну та робили поліпшення. Нам довелось укріпляли кут. Ці чутки, що ми заберемо якусь ділянку – це просто фантазії людей. Навпаки, це з їхньої сторони йде самозахват землі та нагромадження аварійно-небезпечних «шалашів». У нас є вся проєктно-технічна документація і рухатися за межі, які визначені документами ніхто не збирається», - розповів Олександр Кулаков.

Водночас Волинський ОЦФЗН «Спорт для всіх» працює над тим, аби відродити спортивну школу.

«Спортивну школу оптимізували, а ми хочемо її відродити, щоб діти могли займатися і тренуватись. Ми будемо шукати шляхи, щоб зберегти приміщення спорткомплексу ФСТ «Динамо», щоб там була спортивна школа», - зазначив Олександр Кулаков.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *