Чому на Волинь «злетілись» одразу 10 нардепів

image
Наш Інсайдер / 14.05.2021 / 0 Коментарів

У Турійській територіальній громаді сьогодні відбулось велике дійство – в село Радовичі з'їхались ледь не усі «шишки» області, а також – одразу 10 депутатів Верховної Ради. Подія і справді масштабна – Волинська регіональна платформа з вироблення політики у сфері місцевого самоврядування. Основна тема заходу – «Актуальні питання становлення ОМС в умовах нового адміністративного устрою».

Якщо сказати простішими словами, то учасники з'їхались поговорити про те, як фінішує адмінреформа в Україні, чого вдалось досягти і як громади виживатимуть далі.

Захід організували у рамках проекту «ПУЛЬС», який реалізовує Асоціація міст України за підтримки USAID.

Тож на регіональну платформу запросили голів усіх волинських територіальних громад, районних рад і керівництво області. Зокрема, голову Волинської обласної ради Григорія Недопада, заступника голови ОДА Ігоря Чуліпу, очільників двох найбільших вузів області Ірину Вахович і Анатолія Цьося, а також 10 нардепів: обранця від округу Вячеслава Рубльова, Андрія Клочко, Віталія Безгіна, Олену Шуляк, Ларису Білозір, Олександра Аліксійчука, Володимира Іванова, Дмитра Чорного, Івана Юнакова та Андрія Стріхарського.

555

1

 

А очолив усе це – виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

Фактично основна тема заходу – спроможність громад. Олександр Слобожан, акцентував увагу на проблемних питаннях розвитку місцевого самоврядування і аспектах формування бюджетів громад.

«Зараз стоїть питання розподілу ПДФО - за місцем проживання і за місцем реєстрації. Це важливо для того, щоб громади мали стабільні надходження і їх не полишав соціально відповідальний бізнес. Громадам також важливо збереження акцизу на місцях», - переконаний Олександр Слобожан.

2

Його в багатьох питаннях підтримав і голова обласної ради Григорій Недопад.

«Якщо не буде змінено систему адміністрування податків - наші громади не будуть спроможні. Невиконання бюджету у 2020 році дало нам (Волинській обласній раді, - прим.авт.) дуже сильний поштовх, що бюджет треба переглядати, тому ми розпочали практику бюджетних слухань», - поділився досвідом на рівні області Григорій Недопад.

4

В той же час, заступник голови Волинської ОДА Ігор Чуліпа висловив сподівання що співпраця, яка налаштована між адміністрацією і радами громад буде тривати надалі.

«За результатами таких нарад ми напрацюємо цей механізм співпраці ОТГ і адміністрацій, адже у нас попереду багато планів і є конкретні проекти та пропозиції по розвитку. Рано чи пізно прийдемо до того що будуть створені виконкоми на місцях», - зауважив Ігор Чуліпа.

3

А от про роль народних депутатів і, зокрема, мажоритарників, у житті територіальних громад, дуже чітко резюмував Вячеслав Рубльов: «Основна стратегія мажоритарника - залучення коштів в громади».

ФОТОЗВІТ:

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *