Затримали керівника державного підприємства “Ліси України” за підозрою в незаконному збагаченні на суму понад 7 мільйонів 900 тисяч гривень.
Про це повідомляють у ДБР.
Як зазначається на офіційному сайті ДП, наразі "Ліси України" очолює Юрій Болоховець.
Посадовця категорії «А» затримали за підозрою в незаконному збагаченні на суму понад 7 мільйонів 900 тисяч гривень.
Під час досудового розслідування встановили, що лише за один рік — 2021-й — він фактично став власником елітної нерухомості в центрі Києва, 8 земельних ділянок, вантажного автотранспорту, а також значно примножив грошові активи на банківських рахунках.
З метою приховати реальне джерело походження майна посадовець вдався до складної схеми легалізації, залучивши близьке оточення. Елітну квартиру на Печерську, вартістю понад 9 мільйонів гривень, оформили на його близького товариша, який фактично не мав стосунку до придбання. Усі переговори з продавцем, вибір об’єкта, укладання договорів і розрахунки проводила дружина підозрюваного, діючи від імені «номінального» власника.
Схожі дії були вжиті й щодо оформлення земельних ділянок та транспорту — використали підставних осіб та фіктивні договори. Більшість платежів здійснювались готівкою або з рахунків третіх осіб.
При цьому законні доходи посадовця не могли покрити навіть третину витрат, а підтверджену різницю між офіційними статками та реальними активами слідство оцінило у щонайменше 7 млн 925 тис. грн.
Посадовця затримали за підозрою у незаконному збагаченні (ст. 368-5 КК України). Санкція передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Наразі вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу.
Коментарів немає
Залишити коментар