Депутати Волинської обласної ради під час засідання позачергової 29-ї сесії 12 грудня одноголосно підтримали проєкт обласного бюджету на 2025 рік.
Голова Волинської ОВА Іван Рудницький підпише наказ, яким затвердять бюджет на наступний рік. Про це очільник області повідомив на сторінках у соцмережах.
«Дякую депутатам за консолідоване рішення та конструктив у спільній роботі над формуванням головного фінансового документу Волині. Своєчасно затверджений бюджет – запорука ефективного використання коштів, особливо в умовах воєнного стану.
Звичайно, в пріоритеті будуть потреби волинської громади, соціальна політика, підтримка сил оборони та можливість реагувати на надзвичайні події у разі необхідності», - зазначив Рудницький.
Як зазначили на сторінці облради, основні показники обласного бюджету на 2025 рік: дохідна частина (без урахування трансфертів з держбюджету) становить майже 1,7 млрд грн, з яких трохи більше 1,5 млрд грн - доходи загального фонду (наповнюється за рахунок ПДФО, податку на прибуток підприємств, плати за надання адміністративних послуг) та 150 млн грн – спеціального фонду (сформовані за рахунок власних надходжень бюджетних установ, екологічного податку та стягнень за шкоду, заподіяну довкіллю). У порівнянні з 2024 роком доходи бюджету збільшуються на 3% або на 49 млн грн.
Як і у 2024 році не передбачена субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання доріг загального користування місцевого значення. Одночасно, на державному рівні сконцентровані значні фінансові ресурси для підтримки місцевих бюджетів, які наразі не розподілені. Такі кошти заплановані як за бюджетними програмами, що реалізовуються і у 2024 році, так і за трансфертами, які надаватимуться місцевим бюджетам вперше. Зокрема на облаштування укриттів, модернізацію харчоблоків та протипожежний захист в загальноосвітніх закладах, закупівлю шкільних автобусів та продовження реалізації проєкту «Нова українська школа», а також для підтримки ветеранів, забезпечення житлом їх сімей і розвитку ветеранських, а ще інвестиційних проєктів у сфері охорони здоров’я.
Що ж до видатків, зазнають, що вони сформовані на підставі поданих головними розпорядниками коштів обласного бюджету бюджетних запитів, а також з урахуванням висновків постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та цінової політики за результатами проведених бюджетних слухань та пропозицій депутатів.
«Усього витрати обласного бюджету у 2025 році складуть понад 1,8 млрд грн. 80% з них спрямують на оплату праці та комунальних послуг. Майже 250 млн грн передбачено на реалізацію регіональних програм, зокрема Програми фінансової підтримки та розвитку обласних комунальних підприємств та закладів охорони здоров’я, утримання закладів фізичної культури і спорту та реалізацію заходів за Обласною цільовою соціальною програмою розвитку фізичної культури і спорту.
Найбільше видатків в обсязі 975 млн грн передбачено на фінансування освітньої галузі. Це майже на 10% більше до бюджетних призначень на 2024 рік. У загальному обсязі асигнувань враховано висновки постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики обласної ради – додано 5,4 млн грн на: харчування учнів; співфінансування проєкту створення осередку професійної досконалості на базі Колківського центру професійної освіти; виготовлення технічної документації для Ковельського центру професійно-технічної освіти», - йдеться у повідомленні.
Також наголосили, що на охорону здоров’я передбачили майже 250 млн. грн, з яких 82,4 млн – на утримання трьох освітніх медичних установ, 165,6 млн грн – на фінансування обласних закладів охорони здоров’я. Врахували додаткові асигнування в сумі 2,7 млн. грн за пропозиціями депутатів, а саме на: придбання лікарських засобів для дітей з орфанними захворюваннями; капітальний ремонт укриття госпіталю ветеранів війни; співфінансування проєктів міжнародної технічної допомоги для обласної клінічної лікарні, ВОТМО захисту материнства і дитинства та обласного госпіталю ветеранів війни. Упродовж 2025-2026 років обласні заклади охорони здоров’я здійснюватимуть реалізацію 5 проєктів міжнародної технічної допомоги. На забезпечення їх співфінансування у 2025 році за рахунок коштів обласного бюджету знадобиться понад 11 млн гривень. Поки в бюджеті запланували на цю мету лише 1,2 млн грн, решту передбачається виділяти за підсумками перевиконання дохідної частини упродовж бюджетного року.
На 2025 рік департаменту соціальної та ветеранської політики враховані видатки в загальному обсязі 240 млн грн. Основна частина спрямована на утримання установ соціального захисту населення: 5 психоневрологічних інтернатів та геріатричного пансіонату, обласного центру соціальних служб, центру соціально-психологічної допомоги, соціального гуртожитку та центру по здійсненню соціальних виплат. Додаткові призначення за пропозиціями обласної ради склали: 500 тис грн - на виконання Регіональної програми підтримки осіб, які брали участь у захисті Батьківщини та членів їхніх сімей; 600 тис - на придбання засобів догляду для підопічних психоневрологічних інтернатів; 500,0 тис - на забезпечення діяльності Горохівського психоневрологічного інтернату. Майже 18 млн грн призначені на утримання закладів, що надають соціальні послуги дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Для галузі культури запланували близько 135 млн грн, ріст видатків до 2024 року становить 9%. На фізичну культуру і спорт - майже 64 млн, з яких фінансуватимуться 12 установ, проведення навчально-тренувальних зборів і змагань з олімпійських та неолімпійських видів спорту, а також виплату стипендій учасникам Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських ігор, видатним, молодим та перспективним спортсменам і їх тренерам, видатним діячам, ветеранам та одноразових грошових винагород спортсменам і тренерами області з видів спорту осіб з інвалідністю.
Також 5 млн грн передбачили на реалізацію програм в галузі сільського господарства та заходів Комплексної програми пільгового кредитування «Власний дім». На виконання природоохоронних заходів Регіональної екологічної програми у 2025 році пропонується спрямувати 7,5 млн грн коштів спеціального фонду за рахунок очікуваних надходжень екологічного податку. Їх розподілять на співфінансування проєкту "Стале управління водними ресурсами: шлях до відродження Західної України та Східної Польщі", коригування Регіонального плану поводження з відходами та на субвенцію місцевим бюджетам для здійснення природоохоронних заходів. При цьому врахували висновки бюджетної комісії щодо спрямування 6 млн грн на утримання місцевих автодоріг.
Коментарів немає
Залишити коментар