У справі про незаконне збагачення вирок отримав ексзаступник голови Поліського лісового офісу, депутат Рівненської обласної ради Віталій Сухович.
Про це йдеться у вироку Вищого антикорупційного суду від 29 травня 2024 року, - пише Центр журналістських розслідувань «
Минулого року під час обшуків у нього знайшли незадекларовані статки на мільйони доларів, походження яких він не зміг пояснити. Сухович уклав угоду про визнання вини та отримав три роки умовного терміну. У нього конфіскують понад 98 мільйонів гривень.
У листопаді 2023 року Державне бюро розслідувань повідомило про низку обшуків вдома та на роботі у заступника голови Поліського лісового офісу Віталія Суховича. Обшуки проводили й за адресами його родичів, а також пов’язаних осіб. Слідчі дії відбувались у межах кримінальної справи про незаконне збагачення, а їх результатом стали знайдені мільйони у готівці, коштовності та елітне майно.
«У межах відкритого кримінального провадження було проведено обшуки у тому числі в його помешканні та робочому місці депутата та членів його сім’ї. Під час слідчих дій виявлено та вилучено тільки готівкою понад 4 мільйони доларів США у різній валюті.
Також правоохоронці знайшли три елітні автомобілі «Audi Q8», «Mercedes-Benz GLE 350 E», «BMW X5», коштовності та дорогі годинники, зокрема елітної марки Patek Philippe. Виявлено золоті монети, злитки золота, 2 пістолети, автомат Калашникова з 16 магазинами до нього із патронами», – йшлося у повідомленні Державного бюро розслідувань від листопада 2023 року.
На оприлюдненому ДБР відео було видно, що обшуки проводили й на пилорамі, де теж шукали необґрунтоване майно депутата-лісівника.
24 листопада 2023 року правоохоронці обшукали помешкання і місце роботи Віталія Суховича. Фото – Державне бюро розслідувань
У день обшуків 24 листопада 2023-го Віталія Суховича затримали. Наступного дня йому оголосили підозру за статтею про незаконне збагачення (ст. 368-5 КК України). Тоді ж Печерський районний суд Києва обрав посадовцю запобіжний захід – тримання під вартою з можливою заставою у 192,9 мільйона гривень. Вилучене у нього під час обшуків майно арештували. У січні 2024-го розмір застави зменшили – до 15,1 мільйона гривень, а після сплати цих коштів депутата-лісівника звільнили з-під варти. Водночас п’ять мільйонів гривень застави, за клопотанням його захисника, переказали на потреби ЗСУ.
Вже на початку травня 2024 року обвинувальний акт щодо Віталія Суховича передали до Вищого антикорупційного суду. Разом з ним до суду надали й угоду між прокурором та посадовцем про визнання винуватості.
Згідно з обвинуваченням, ще навесні 2021 року Сухович, який на той час очолював Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства, подав свою щорічну декларацію. Серед грошових заощаджень він зазначив лише 142,2 тисячі гривень власних коштів, розміщених на рахунку у «Приватбанку». Натомість під час обшуків у 2023 році у нього знайшли 1,85 мільйона доларів США, понад мільйон євро та 1,56 мільйона гривень, що в еквіваленті сукупно складало 108,9 мільйона гривень. Пояснити походження цих коштів Сухович не зміг.
Правоохоронці з’ясували, що упродовж 2002-2023 років він мав законний прибуток тільки у розмірі 3,13 мільйона гривень, а його дружина у 1999-2023 роках отримала 7,39 мільйона гривень. Тож різниця між знайденими під час обшуків та офіційно заробленими коштами становила 98,4 мільйона гривень. Під час суду Віталій Сухович повністю визнав свою вину у незаконному збагаченні на цю суму.
«У судовому засіданні Віталій Сухович підтвердив кожну із обставин кримінального правопорушення, у вчиненні якого він обвинувачується, та які викладені в угоді та обвинувальному акті. У присутності захисників визнав свою винуватість у вчиненні інкримінованих йому злочинів. Обвинувачений та його захисники в судовому засіданні погодилися з кваліфікацією діянь, зазначеною в обвинувальному акті і угоді», – йдеться у вироку суду.
Вироком від 29 травня 2024 року Вищий антикорупційний суд затвердив укладену угоду про визнання винуватості. За нею Віталію Суховичу призначили п’ять років позбавлення волі, втім замінили це покарання на три роки іспитового терміну. Також суд застосував спеціальну конфіскацію: в дохід держави перейде понад 98 мільйонів гривень незадекларованих статків.
Конфіскація іншого майна не призначалася. Відтак, суд зняв арешт з низки нерухомості посадовця: його квартири у Рівному площею 82,3 квадратних метра, а також земельної ділянки площею 12 соток у селі Вербівка на Рівненщині. Зняли арешт також з майна, оформленого на його дружину Тетяну Сухович, з якою він у 2020 році офіційно розлучився: квартири площею 101,2 квадрата, нежитлового приміщення на 18,7 квадрата, автівки BMW Х5 2020 року випуску та корпоративних прав підприємства «Кайсгольц» зі статутним фондом 17,9 мільйона гривень.
Ще суд зняв арешт з майна самого ТОВ «Кайсгольц», а це – земельна ділянка площею 1,36 гектара та три будівлі на 153,4, 132,8 та 120,6 квадратів. На підприємство виявився оформленим й автомобіль Audi Q8 2022 року випуску. У вироку додатково вказується, що з частини майна знімали арешти ще під час слідства. Це, зокрема, стосується житлового будинку на 219,9 квадратів вартістю майже мільйон гривень, який теж був оформлений на колишню дружину.
Нагадамо, Віталій Сухович працював у системі лісового господарства з 2002-го року. Спочатку він став бухгалтером в Сарненському лісгоспі на Рівненщині, а згодом, у 2009-му році, очолив ДП «Висоцьке лісове господарство». На початку червня 2017 року його призначили начальником Рівненського ОУЛМГ. У січні 2023 року він став заступником директора Поліського лісового офісу ДП «Ліси України». З цієї посади Сухович звільнився лише 8 травня 2024-го, тобто вже під час судового процесу.
Представлення Віталія Суховича у 2017-му році (праворуч на фото). Фото із rivnelis.gov.ua
До слова, у 2019 році Віталій Сухович був на дні народженні колишнього головного лісівника України Володимира Бондаря. Святкування влаштували на території державного ресторану «Явір». Вітати колишнього посадовця приїжджали у робочий час і на службових авто високопоставлені лісові чиновники, депутати, священники, редактор підконтрольного медіа і партнери по бізнесу. Віталій Сухович приїздив до ресторану на сріблястій Toyota Camry і згодом розповідав, що, можливо, винаймав цю машину лише на один раз.
До Рівненської обласної ради Сухович вперше потрапив наприкінці 2014-го року за списком «Народної партії» замість померлого обранця Миколи Зінчука. У 2015-му потрапив до ради знову за списком Блоку Петра Порошенка «Солідарність», а у 2020 році став депутатом від партії «Сила і Честь». У раді він став заступником голови постійної комісії з питань екології та земельних відносин.
Коментарів немає
Залишити коментар