Щочетверга у Волинській ОВА проходить онлайн-засідання «Діалог влади з бізнесом» за участю заступника голови облдержадміністрації Романа Романюка та профільних спікерів обраної теми.
1 травня до обговорення запропонували можливість отримання грантових коштів для переробних підприємств. Принагідно учасникам розповіли про умови та досвід вже реалізованих проєктів, - інформують у Волинські ОВА.
«Отож, вже традиційно зустрічаємось в рамках цієї платформи для обговорення та вирішення тих проблемних питань, які піднімають волинські підприємці, – відкрив засідання Роман Романюк. – Спікери озвучать інформацію, яка може бути корисною для провадження вашої діяльності, а також нададуть відповіді на всі запитання, що виникнуть у ході зустрічі».
Як повідомив директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Юрій Юрченко, державна програма підтримки переробних підприємств, затверджена постановою Кабміну № 739 ще у 2022 році, залишається актуальною і фінансується в повному обсязі.
Для Волині грантові умови передбачають співфінансування 50/50: половину витрат покриває держава, іншу заявник. До участі допускаються юридичні особи, ФОПи, а також підприємці, які зобов’язуються здійснювати діяльність впродовж наступних трьох років.
Розмір гранту – до 8 млн грн. Кошти можна спрямувати на придбання верстатів, технологічного обладнання, його доставку, встановлення й введення в експлуатацію. Обов’язковою умовою є створення від 5 робочих місць та сплата ЄСВ на суму не менше 20% від обсягу гранту протягом трьох років.
Своїм досвідом поділився директор ТОВ URBAN Monkeys Євгеній Рубінов. Підприємство з Луцька, яке займається виготовленням дитячих спортивних майданчиків, стало учасником програми ще в 2022 році. За 2,5 половиною роки «Урбан Манкіс» вдвічі збільшило кількість своїх працівників, повернуло грантове вкладення державі податками, отримало європейську сертифікацію та експортує продукцію, виготовлену у Луцьку, до країн Європи.
«Наші дитячі спортивні майданчики можна побачити на Волині, у Львові, Києві, Одесі. А також в Іспанії, Данії, і незабаром навіть в Гренландії. Якщо комусь цікаво, я готовий поділитись нашим досвідом», – зазначив Євгеній Рубінов.
Серед питань, що хвилювали учасників: чи можна отримати грант на електричне чи холодильне обладнання. Якщо цей пункт включений у бізнес-план як частина обов’язкової модернізації підприємства – так, інакше слід скористатись альтернативною програмою часткової компенсації вартості обладнання українського виробництва.
Підприємців також цікавила можливість отримання гранту компаніями, які мають спільних власників. Відповідь: отримати грант може хтось один із групи пов’язаних підприємств.
Керівниця обласного управління ПФУ Леся Неклеса наголосила, що станом на сьогодні лише 600 із 980 аграрних суб’єктів господарювання подають звітність, а рівень оцифрування трудової діяльності на Волині становить лише 46%.
«Офіційна зайнятість – це майбутнє кожного з нас. Щоб вийти на пенсію у 60 років на сьогодні потрібно не менше 32 років страхового стажу. А після 2028 року для її призначення буде необхідно 35 років», – нагадала посадовиця, закликавши активно звертатися до ПФУ для оцифрування трудових книжок.
Представниця податкової Юлія Стельмащук звернула увагу на можливість отримання консультацій ДПС в оперативному режимі. Щотижня проводяться онлайн-семінари з найактуальніших питань, зокрема щодо податкових накладних. Слідкувати за анонсами зустрічей можна на фейсбук-сторінці податкової, або звертатись за номером 777-116 Консультаційного центру.
На завершення Роман Романюк нагадав, що отримані грантові кошти не оподатковуються.
«Закликаємо використовувати ці кошти на розвиток і модернізацію, адже це інвестиція як у ваше підприємство, так і в область та країну. Дякуємо усім учасникам за конструктивний діалог. Сподіваюсь, кожен з вас виніс з цієї зустрічі корисну інформацію та нові можливості для розвитку бізнесу», – підсумував заступник голови облдержадміністрації.
Коментарів немає
Залишити коментар