На сміттєзвалищі у Брищі, що під Луцьком, КП «Луцькспецкомунтранс» активно готується до будівництва сміттєпереробного заводу.
Про це йдеться у рішенні міської ради, яке підтримали депутати під час засідання сесії у середу, 31 липня, - пише «
Зокрема, депутати підтримали зміни до програми фінансової підтримки комунального підприємства. Як зазначають у пояснювальній записці до рішення, метою внесення змін є забезпечення належного функціонування комунального підприємства, підтримка території громади у належному санітарному стані, а також обслуговування полігону ТПВ у селі Брище та підготовка до отримання кредитного фінансування для будівництва комплексу з оброблення відходів на полігоні.
«На виділені кошти на влаштування інженерних мереж належить провести поточний ремонт системи збору та відведення фільтрату, покращити інженерні системи, комунікаційні мережі збору та відведення токсичного рідкого стоку полігону твердих побутових відходів для покращення їхньої ефективності, надійності та адаптації до модульного обладнання контейнерного типу для очищення фільтрату», – йдеться у документі.
Окрім того, для підготовки до будівництва комплексу з оброблення відходів, змінені терміни отримання фінансової підтримки у межах попередньо визначених коштів.
Таким чином, на розробку детального плану території, підготовку звіту з оцінки впливу на довкілля, стратегічну екологічну оцінку та виготовлення інших документів для підготовки будівництва комплексу із оброблення відходів вже цьогоріч мають витратити 2 мільйони гривень.
Нагадаємо, ще у квітня 2023 року очільник комунального підприємства «Луцькспецкомунтранс» Володимир Марценюк розповів, що вони вже ведуть перемовини із польськими партнерами та отримали згоду від міського голови Луцька на будівництво сміттєпереробного заводу. Будуватимуть його біля міста, в районі сміттєзвалища, що у селі Брище.
«Ми плануємо відкрити компостувальну станцію, де з органічних відходів робитимуться добрива. Так, як робиться в Європі, це основна технологія. Зараз польська компанія будує у Львові сміттєпереробний завод. Ми почали робити техніко-економічне обґрунтування для будівництва сміттєпереробного заводу механіко-біологічної технології в полігонах села Брище, де у нас є відведена ділянка», – казав директор.
Територію для будівництва біля сміттєзвалища у Брищі обрали не випадково. За словами пана Марценюка, це дозволить мінімізувати витрати на логістику.
Коментарів немає
Залишити коментар