Після протестів польських перевізників митний пост "Ягодин" працює у штатному режимі в обох напрямках руху.
Після завершення 36-денної блокади, коли польські перевізники пропускали по 1 комерційному вантажу на годину, за добу на виїзд з України оформили 248 ваговозів, на в'їзд в Україну - 334 вантажівки, - інформують на сторінці Волинської митниці.
Зазначають, що порівняно з оптимальними показниками трафіку (по 600 в кожному напрямку за добу), пункт пропуску нині завантажений на половину.
"Волинська митниця співчуває перевізникам - заручникам форс-мажору та вживає заходи, аби працювати якомога скоріше. Однак усі ж розуміють? На червоному коридорі зелене світло з'являється лише після проходження усіх необхідних процедур митного контролю та митного оформлення. Закликаємо декларантів та суб'єктів господарювання до злагодженої та відповідальної співпраці. А саме:
1. Нагадуємо про важливість вчасного подання попередніх повідомлень про намір ввезти товари на митну територію України, передбачених ст. 194 Митного кодексу. Відсутність такого документу у базі даних ЄАІС перетворює зону митного контролю на паркувальний майданчик і значно сповільнює процес.
2. Нагадуємо, що доставка товарів та документів на них має бути здійснена у строк, встановлений ст. 95 Митного кодексу, який для автотранспорту становить 10 діб, а у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці - 5 діб. У разі перевищення строку, а також за потребою змінити водія/тягача транспортного засобу необхідно завчасно інформувати про це митницю. Пошта Волинської митниці - vn.post@customs.gov.ua.
3. Нагадуємо про обов'язковість пред'явлення товарів митному органу, що стосується усіх суб'єктів, крім підприємств, які працюють у межах і відповідно до митних спрощень (АЕО або NCTS). У зоні діяльності Волинської митниці організовано 8 місць доставки вантажів для автотранспорту. Черг для заїзду у визначені зони митного контролю на цей час нема.
Від злагодженості наших спільних зусиль залежить, наскільки швидко ми подолаємо наслідки тривалої блокади "Ягодина"", - йдеться у повідомленні.
Читайте також: Блокування кордону: яких збитків зазнають волинські перевізники
Нагадаємо, 6 листопада десятки польських перевізників почали блокувати три прикордонні переходи з Україною.
За інформацією польського Міністерства інфраструктури, у блокувальників є шість вимог:
- повернення дозволів для українських перевізників;
- посилення вимог перевезень в рамках ЄКМТ (сертифікатів Європейської конференції міністрів транспорту);
- заборона реєстрації в Польщі компаній з капіталом з-поза меж ЄС;
- отримання доступу до української системи "Шлях";
- окремі черги для машин з ЄС у системі "єЧерга";
- виділення окремих черг для порожніх авто.
Згодом Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України анонсувало зустріч на кордоні з представниками польської влади та перевізниками для розблокування пунктів пропуску.
Відомо, що Польські перевізники не розблокували кордон після переговорів. А Європейська комісія може розпочати каральну процедуру проти Польщі, якщо не вирішать проблему блокування перевізниками прикордонних переходів з Україною.
До слова, відомо, що в Луцьку пікетували польське консульство. 20 листопада повідомили, що польські перевізники не пропускають в Україну гумдопомогу.
Блокаду на «Ягодині» продовжили до лютого 2024 року. Польща вимагає скасувати електронну чергу на «Устилузі». Україна та Польща погодили деякі заходи для розблокування кордону.
Читайте також: Блокада «Ягодина»: держбюджет України несе мільярдні збитки
11 грудня на «Ягодині» завершилася блокада польськими перевізниками.
Коментарів немає
Залишити коментар